Home EĞİTİM ŞEHİT SEDAT PELİT’TE 60.DÖNEM MEZUNİYET HEYECANI

ŞEHİT SEDAT PELİT’TE 60.DÖNEM MEZUNİYET HEYECANI

- Guncellenme Tarihi: 24 Mayıs 2017 13:37
6 min read
ŞEHİT SEDAT PELİT’TE 60.DÖNEM MEZUNİYET HEYECANI için yorumlar kapalı
0

İznik Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi’nde 60.dönem mezuniyet heyecanı yaşandı.

Coşku dolu anlara sahne olan mezuniyet törenine İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Osman Sargın, Ak Parti İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek, Bursa Büyükşehir Belediyesi İlçe Koordinatörü Serkan Acar, Belediye Başkan Yardımcısı Necati Tosun, Milli Eğitim Şube Müdürleri Filiz Baran ve Tevfik Kaşıkçı, Belediye Meclis Üyeleri, Okul Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Nurkan Oral günün anlam ve önemini belirten duygularını ifade ederek, mezun olan öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi.

Törende öğrencilerin heyecanına ortak olan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın konuşmasında “Sevgili gençler, değerli misafirler tam 41 yıl evvel bu abiniz, bu kardeşiniz bu merdivenlerden inerek mezun olmuş biri olarak bugün burada sizlerin heyecanına ortak oluyoruz. Ama İznik Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi’nden mezun olmak bir ayrıcalıktır. Her birinizi kutluyorum. Sevgili gençler bugün hayatınızın bir sayfasını kapattınız, yeni ufuklara doğru yol alıyorsunuz. Yolunuz ve bahtınız açık olsun inşallah. Bugüne kadar ana kucağında, baba ocağında idiniz. Gideceğiniz yerlerde, yapacağınız işlerde önünüze engeller çıkacak, ama hiçbir zaman yılmayın, onları aşmaktan da korkmayın. İnanıyorsanız mutlaka başaracaksınız, bundan hiç şüpheniz olmasın. Ne olursa olsun ülkenizi ve milletinizi sevmekten asla vazgeçmeyin. Vatan için de asla taviz vermeyin diyorum, böylesine güzel evlatlar yetiştiren tüm velilerimizi kutluyorum. Tüm öğrencilerimize bundan sonra ki hayatlarında, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

Törende konuşan İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan “Sevgili öğrenciler öncelikle mezuniyetiniz, hayırlı ve uğurlu olsun. Sevgili katılımcılar az önce okul müdürümüz 4 yıl çok çabuk geçti deyince, Belediye Başkanımızda konuşmasında 4 yıl nerde kaldı, 41 yıl oldu dedi. Bu da gösteriyor ki zaman gerçekten çabuk geçiyor.4 yılla 41 yıl arasında çok büyük bir mesafe var gibi ama zaman öyle çabuk geçiyor ki bunu çok iyi değerlendirmek gerekiyor. Buradan sizlere naçizane bir tavsiye verecek olursak. Onlara tavsiyemiz zamanı en iyi şekilde değerlendirmeleri. Zaman çok kıymetli ve tekrarı olmayan sadece bir yaşamımız var bu dünyada. Öte yandan sunulan imkânları da bundan sonra da en iyi şekilde değerlendirin. Fırsatçı olmayın ama sizlere sunulan fırsatları da kaçırmayın, değerlendirin. Kendinizi sevin, ailenizi sevin ve yaptığınız işi de severek o işte en iyisi olmaya çalışın. Sizleri yetiştiren anne ve babalarınıza şükranlarımı sunuyorum, sizlerle gurur duyuyor, sizlerde emeği olan öğretmen ve idarecilerimize de teşekkür ediyor, her birinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

İznik Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi öğrencilerinden okul birincisi Mert Potur’a plaketini İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, okul ikincisi Yaren Ersöz’e plaketini Belediye Başkanı Osman Sargın ve okul üçüncüsü Dilara Kulaber’e plaketini Milli Eğitim Şube Müdürü Filiz Baran takdim etti.

Müzik sunumu ile devam eden törende öğrenciler teker teker sahneye çıkarak sınıf öğretmenlerinin elinden mezuniyet belgelerini aldı. Tören sonunda öğrenciler hep birlikte kepleri havaya fırlatarak doyasıya eğlendiler.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EĞİTİM
Comments are closed.

Benzer Haberler

Büyükşehir, Üniversite Tercihinizde Yanınızda

Bursa Büyükşehir Belediyesi, gençleri YKS hazırlık sürecinde yalnız bırakmadığı gibi terci…