Home FOTO GALERİ İZNİK MÜZESİ 2017 YILI İÇERİSİNDE ZİYARETE AÇILACAK

İZNİK MÜZESİ 2017 YILI İÇERİSİNDE ZİYARETE AÇILACAK

- Guncellenme Tarihi: 23 Mayıs 2017 14:11
3 min read
İZNİK MÜZESİ 2017 YILI İÇERİSİNDE ZİYARETE AÇILACAK için yorumlar kapalı
0

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mahmut Kocameşe İznik’te incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.

İncelemeler sırasında açıklamada bulanan Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mahmut Kocameşe, İznik Müzesinde restorasyon aşamalarında sona gelindiğini ve 2017 yılı içerisinde ziyarete açılacağını belirtti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mahmut Kocameşe beraberindeki Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Damar ile birlikte İznik’e geldi. Burada kendisini İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Osman Sargın ve ilgili kurumların yetkilileri karşıladı. Kaymakamlık binasında bir süre görüşme yapan heyet ardından incelemelerde bulunmak üzere tarihi ve kazı alanlarına gittiler.

İznik Çini, Kültür ve Çini Festivali Stantlarını da ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mahmut Kocameşe beraberinde ki Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Damar, İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Osman Sargın, Müze Müdürü Haydar Kalsen, arkeologlar ve yetkililer ile İznik Müzesi’nde ki çalışmalar ile mevcut müze arkasında bulunan tarihi alanı ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldılar. Heyet ardından Ayasofya Orhan Cami, Roma Tiyatrosu, Su altı bazilikası ve İznik Çini Vakfı’na geçerek buralarda yapılan çalışmaları incelediler. Heyete Çini Vakfı’nda Vakıf Başkanı Prof. Dr. Işıl Akbaygil eşlik ederek İznik Çinisi’nin serüvenini anlattı.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Siyasi Partiler Arasında Bayramlaşma Günü

Bugün Ankara’da siyasi partilerin bayramlaşma günü. Partiler karışılıklı olarak birb…