Anasayfa EĞİTİM “Baba Destek Programı” ile babalar daha bilinçli

“Baba Destek Programı” ile babalar daha bilinçli

3 min read
“Baba Destek Programı” ile babalar daha bilinçli için yorumlar kapalı
423

Nilüfer Belediyesi, Anne Çocuk Eğitim Vakfı ortaklığıyla Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde görevli personele yönelik Baba Destek Programı başlattı. Babaların, çocuklarının gelişimine katkısı sağlaması amacıyla düzenlenen eğitim ilgi gördü.

 

 

Mahsus Mahal Derneği iş birliğiyle hayata geçirilen “Aralık Projesi” kapsamında Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde önemli sosyal projelere imza atan Nilüfer Belediyesi, bu defa müdürlük çalışanlarına yönelik eğitim gerçekleştirdi. Nilüfer Belediyesi ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) iş birliğiyle Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde çalışan personele  Baba Destek Programı düzenlendi. Yaklaşık 2,5 ay süren eğitimlerde babaların aile içinde çocuklarının gelişimine katkısı sağlaması ve farkındalık yaratılması amaçlandı. Babaların çocuklarıyla daha çok vakit geçirmesi, sağlıklı iletişim kurabilmesi, çocukların ihtiyaçları konusunda bilgilenmesi, olası şiddet içeren davranışların değiştirilmesi ve sonuç olarak aile içinde demokratik davranışların geliştirilmesini hedefleyen Baba Destek Programı, AÇEV’den eğitim alan rehber öğretmenler ve sınıf öğretmenleri tarafından uygulandı.

Rehber öğretmen Hasan Karaçam tarafından verilen eğitime katılan Bursa Denetimli Serbestlik Müdürü Fatih Sancak, çocukların yetiştirilmesinde ailenin önemine dikkat çekti. Sancak, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın yetiştirilmesinde ailenin önemi çok büyüktür. Bu sebeple yaptığımız çalışmalara desteklerini esirgemeyen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e ve AÇEV yetkililerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Nilüfer Belediyesi’nin Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde düzenlediği eğitim, atölye ve etkinlik çalışmaları yükümlülerle yapılacak Baba Destek Programı ile devam edecek.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Akhisar’da Naim Süleymanoğlu Parkı Yükseliyor

İnegöl Belediyesi, Akhisar Mahallesinde 4000 m2 alan üzerinde otopark, semt sahası, çocuk …