Home FOTO GALERİ TARİH ŞEHRİ İZNİK BOYA FİRMALARI İLE GÜZELLEŞİYOR

TARİH ŞEHRİ İZNİK BOYA FİRMALARI İLE GÜZELLEŞİYOR

- Guncellenme Tarihi: 16 Mayıs 2017 13:27
8 min read
TARİH ŞEHRİ İZNİK BOYA FİRMALARI İLE GÜZELLEŞİYOR için yorumlar kapalı
0

“Temiz Çevrem Duyarlı İlçem” ve “Güzel Evim, Düzenli İşyerim, Temiz Sokağım” sloganları ile  başlayan kampanya kapsamında Yeşil Cami ve İznik Müzesi bölgesinde yer alan Yeşil Cami Mahallesi İbrahim Paşa Sokakta ki evler” Bianca dış cephe boyaları ile güzelleşmişti.

İBRAHİM PAŞA SOKAK BİANCA İLE GÜZELLEŞTİ

Bianca boyaların İznik Temsilcisi Serdar Durmazoğlu (Hazar Ticaret) ” Bianca Hazar Ticaret ile İznik rengarenk oluyor, güzelliğine daha da güzellik katıyoruz. Hazar Ticaret olarak bizde kalitenin adı olan Bianca Boyaları ile her zaman buradayız. Siz çağırdınız biz geldik diyoruz. İbrahim Paşa Sokağı, Güz akşamı, fındık kabuğu, ıhlamur ve havana renklerine boyayarak temiz ve düzenli bir renge kavuşturduk” dedi.

İSKELE SOKAK FİLLİ BOYA İLE GÜZELLEŞİYOR

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Filli Boya İznik Bayisi Çolak Yapı sahibi Yusuf Çolak ile Mustafa Kemal Paşa Mahallesi İskele Sokakta sokak güzelleştirme çalışmalarını yerinde inceledi. Çalışan ustalara kolay gelsin diyen başkan sargın, sokak sakinleri ile de görüşerek uygulama hakkında vatandaşlarla fikir alışverişinde bulundu.

Türkiye’de bulunan tüm Boya Firmalarını “Tarih Başkenti İznik’i” güzelleştirmeye çağıran İznik Belediye Başkanı Osman Sargın yaptığı açıklama da ” Medeniyetlerin başkenti Bitinya’nın, Roma’nın, Bizans’ın, Selçuklu’nun ve Osmanlı’nın başkenti olan İznik’te artık değişim ve dönüşüm başladı. İznik’in sokakları artık çiçek açmaya başladı. Boya firmalarının destekleri ile İznik’in sokakları artık tek tek elden geçiriliyor. İznik Belediyesi ve boya firmalarının desteği ile Osmanlı şehri yeniden yeni bir çehreye bürünmüş oluyor. İznik’te boya firmalarının yapmış olduğu çağrı neticesinde önce Yeşil cami Mahallesinde ki bazı sokaklar boyandı. Şimdi de Mustafa Kemal Paşa Mahallesine geçtik ve burada da diğer boya firmalarıyla yapmış olduğumuz anlaşmamız neticesinde boya firmaları boyaları veriyorlar, İznik Belediyesi de sokakları boyuyor. Neticede yapılan çalışmanın boya firmalarının plaketleri de o sokakların başına takılacak. Burada sizlerin vasıtası ile tüm Türkiye’de faaliyet gösteren boya firmalarına çağrıda bulunmak istiyorum. Gelin Osmanlının başkentini birlikte boyayalım. Ve boyadığımız sokağa da firmanın ismini verelim. Bütün boya firmalarının da bu anlamda desteklerini bekliyoruz. Hem İznik’in çevresini değiştirelim hem İznik’in sokaklarını güzelleştirelim ve renklendirelim. Sizin renklerinizle İznik’te renklenmiş olsun. Kemal Paşa mahallemizin İskele sokağını sevgili kardeşlerimizin sokağında yapıyoruz. Bu sokağın sponsorluğunu Filli Boya yapıyor. Reklamsa reklamını da yapıyoruz artık. Çünkü bu kadar emek sarf edip bu kadar emek sarf eden firmaları da biz elimizden gelen desteği de sağlarız. Az evvel söylediğim gibi sokağın başına da Filli Boya amblemi ile birlikte bu sokak Filli boya tarafından boyatılmıştır diye plaketi çakacağız. Bu konuda bize destek veren tüm boya firmalarına da teşekkür ediyoruz. İznik yeniden güzelleşiyor. Filli boya ve diğer boyalarla da İznik daha da güzelleşecek “dedi.

Çolak yapı ve  Filli Boya İznik Temsilcisi Yusuf Çolak yaptığı açıklama da” Filli boya Avrupa ve Türkiye için gurur veren firmalarından biridir. Avrupa’nın ve dünyanın en büyük üretim tesisine sahiptir. Türkiye markası yerel bir marka sahipleri Bursa Kelesli kendilerine rica ettik, belediyemizin çevre güzelleştirmesiyle ilgili bir çalışması olduğunu kendilerine söylediğimiz an memnuniyetle kabul ettiler. Buradan firma kurucusu rahmetli Celal Akpınar’a ve firma sahibi Gözde Akpınar’a  genel müdür Tayfun bey’e ve Bursa bölge çalışanlarına teşekkür ediyorum. Tarih kenti İznik’e daha yoğun destekler bekliyoruz. Başkanıma da bu güzel proje için sizlerin huzurunuzda teşekkür ediyorum” dedi.

Sokak sakinleri ise “Temiz Çevrem Duyarlı İlçem” ve “Güzel Evim, Düzenli İşyerim, Temiz Sokağım” projesini desteklediklerini bundan dolayı boya firmalarını ve belediye başkanımıza teşekkür ettiklerini belirttiler.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Bursa’da 23 Nisan Coşkusu Kentin Dört Bir Yanını Sardı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Çocuk Şenliği’nde çocuklar, birbirinden …