Home FOTO GALERİ ELBEYLİ’ DE HIDRELLEZ COŞKUSU

ELBEYLİ’ DE HIDRELLEZ COŞKUSU

- Guncellenme Tarihi: 13 Mayıs 2017 19:46
3 min read
ELBEYLİ’ DE HIDRELLEZ COŞKUSU için yorumlar kapalı
0

Geleneksel olarak devam eden Hespekli Mevkiinde Hıdrellez etkinlikleri bu gün yapıldı. Hıdrellez Şenlikleri kapsamın birçok yarışmalar düzenlendi. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın Hıdrellez şenliklerine katılarak destek verdi.

İznik Belediyesi’nce organize edilen Hıdrellez Şenliklerine Bursa Büyükşehir Belediyesi destek verdi. Hıdrellez Şenliklerine İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İsmail Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Necati Tosun, Belediye Meclis Üyeleri Süleyman Candar, Necmettin Çömez ve İskender Şen, Bursa Büyükşehir Belediyesi İlçe Koordinatörü Serkan Acar, İlçe Müftüsü Veli Vehbi Bardakçı, Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Ablak, İlçe Vaizi İsmail Selvitopu, Ak Parti İlçe Başkan Yardımcıları Salih Güven, Seyfettin Demir ve Elbeyli Mahalle Muhtarı Hasan Ünal ve Vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.

Hıdrellez etkinliklerine Kuran-ı Kerim tilaveti ve mevlit okunarak başlanırken günün anlam ve önemi hakkında İlçe Müftüsü Bardakçı nasihatte bulundu. Bereketli bir yıl olması dileği ile dua niyazda bulunuldu.  Ardından İznik Belediyesi Mehteran Takımı muhteşem bir konser verdi.

Bursa Büyükşehir  Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Halk ve Sanat ekibi konser verdi. Konserde Solistler Nurullah Söylemez, Cemile Kara, Muhammet Muhittin, Ali Enginay ve Meriç Ersal sahne alarak halkı coşturdu. Bursa Büyükşehir Belediyesi yeşil beyaz tişört ve hediyeler dağıttı. Misafir ve protokole çiftçinin ilk mahsulü olan erik ve kiraz ikram edilirken, şenliklerde vatandaşlara da pilav ve ayran ikram edildi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın’dan Hizmet Kalitesini Arttıracak Toplantı

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Osmangazi Belediyesi’nin hizmet kalitesini arttırm…