Home EĞİTİM Osmangazi’de Okuma Yazma Seferberliği

Osmangazi’de Okuma Yazma Seferberliği

- Guncellenme Tarihi: 12 Mayıs 2017 14:28
3 min read
Osmangazi’de Okuma Yazma Seferberliği için yorumlar kapalı
0
  • Osmangazili Kadınlar Sertifika Heyecanı Yaşadı

Osmangazi Belediyesi, okuma yazma seferberliğine tam gaz devam ediyor. Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (OSMEK) bünyesindeki okuma yazma kursuna katılan 25 kursiyer, mezuniyet heyecanı yaşadı.

Emek Yakup Aktaş Kültür Merkezi’nde gerçekleşen sertifika törenine, Osmangazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kenan Kır ve Osmangazi Belediye Meclis Üyesi ve OSMEK Sorumlusu Burcu Aksoy ile kursiyerler katıldı. Törende konuşan Osmangazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kenan Kır, “3 aylık bir kursun sonunda okuma yazma öğrenmiş oldunuz. Katılımlarınızdan dolayı Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar adına sizlere teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki yaşamınızda bilgiye daha çabuk ulaşırsınız” dedi. Konuşmanın ardından mezuniyet heyecanı yaşayan kursiyerlere, sertifikaları takdim edildi.

Okuma Yazmayı 55 Yaşında Öğrendi

Sertifikasını alan kursiyerlerden 25 yaşındaki Kiraz İçel, okuma yazma bilmemenin zorluğunu en çok da çocuk sahibi olduktan sonra anladığını ifade ederek, “Artık kendime geliştirme konusunda özgüvenim arttı ve çocuklarıma yardımcı olmanın mutluluğunu yaşayacağım. OSMEK’in diğer kurslarına da gidip meslek sahibi olmak istiyorum. Kursların ortamı gerçekten çok güzel ve kendini yetiştirmek isteyen herkes için de imkanlar sunuluyor. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Emekli kursiyer Güldane Altındağ ise 55 yaşında okuma yazma öğrenmenin mutluluğunu yaşadı. Eşinin uzun yıllar hastalığıyla mücadele ettiğini anlatan Altındağ, çalışmak zorunda olduğu için kendine hiç vakit ayıramadığını söyledi. Okuma yazma öğrendikten sonra adeta yeniden doğmuş gibi olduğunu anlatan Altındağ, “Şimdi de ehliyet almak istiyorum. Bize bu imkanı veren hocalarımıza ve özellikle Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Önümüzdeki dönemlerde de devam edecek eğitimlerde, Osmangazi’de okuma yazma seferberliği sürecek.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EĞİTİM
Comments are closed.

Benzer Haberler

Bursa, Su Altyapı Teknolojileriyle Türkiye’ye Örnek

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, BUSKİ’ye bağlı faaliyet gösteren Veri Tabanlı …