Home FOTO GALERİ Bozbey: Gölyazı’daki altyapı sorunu çalışmalarımızı gölgeliyor

Bozbey: Gölyazı’daki altyapı sorunu çalışmalarımızı gölgeliyor

- Guncellenme Tarihi: 12 Mayıs 2017 22:57
6 min read
Bozbey: Gölyazı’daki altyapı sorunu çalışmalarımızı gölgeliyor için yorumlar kapalı
0

Gölyazı’nın turizmden en iyi şekilde pay alması için proje üretmeye devam ettiklerini söyleyen  Başkan Mustafa Bozbey, uzun süredir devam eden altyapı sorununun, Nilüfer Belediyesi’nin çalışmalarını gölgelediğini belirtti.

 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey “Başkan Burada” projesi kapsamında makamını Gölyazı’ya taşıdı. Mahalle halkı ve esnafı ziyaret ederek çevrede incelemelerde bulunan Başkan Mustafa Bozbey, yapımı devam eden projeleri de yerinde gördü.

Başkan Bozbey, Nilüfer Belediyesi’nin göl şartlarına özel olarak yaptırdığı gezinti teknesi  Göl Kuşu ile gölde gezinti de yaptı. Gölyazı için yeni bir projeyi daha hayata geçirmenin heyecanını yaşadıklarını söyleyen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Gölyazı’ya gelen konuklarımız rahatlıkla ister Gölyazı halkının açık tekneleriyle, isterlerse de Nilüfer Belediyesi’nin kapalı “Göl Kuşu” isimli teknesiyle gölün keyfini çıkarabilecekler. Yakında hizmete girecek olan Göl Kuşu ile gölde güvenli tekne turları yapılacak. Nilüfer Belediyesi olarak yaklaşık 30 kişilik bir tekne yaptırdık. Bu tekne göl şartlarına uygun. Kapalı, her türlü güvenlik önlemi alındı. Çünkü biz bunu önemsiyoruz. Vatandaşlarımızın güvenli seyahati ve orada bunun keyfini çıkarmaları bizim için çok önemli. Gölyazı’nın sadece iç turizm potansiyelini değil, dış turizm potansiyelini de artıracak projeler ortaya koyacağız. Yeter ki Gölyazılılar sahip çıksın ve korusun” dedi.

Gölyazı’yı geleceğe daha iyi bir şekilde hazırlamak için projeler üretmeye devam edeceklerini belirten Bozbey, sorunları da iyi bildiklerini söyledi. Gölyazı’nın en önemli sorunun altyapı olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Bozbey, “Burada yapılan altyapı çalışmalarının bir an önce tamamlanması son derece önemli. Nilüfer Belediyesi olarak burada yapmış olduğumuz temizlik, sağlıklaştırma ve diğer hizmetlerimiz, altyapı çalışmalarından dolayı görünmüyor. Altyapı kurumlarından buradaki çalışmaları bir an önce tamamlamalarını rica ediyorum. Yoksa buranın turizm potansiyeli giderek düşecek. Bu, Gölyazılılar’a yapılmış en büyük kötülüktür” dedi.

BOZBEY’DEN HİJYEN UYARISI

Gölyazı’da verilen hizmette hijyene çok önem verdiklerini söyleyen Bozbey, “Gölyazı’daki esnafımızın gelen misafirlere

iyi davranmaları, hijyen kuralları çerçevesinde hizmet vermeleri son derece önemli. Gelen misafirlerin buradan gülümseyerek ayrılmaları gerek. Gölyazı, dünyanın en güzel yerlerinden bir tanesi. Yeter ki buraya sahip çıkalım. Sahip çıkarsak eğer, Gölyazılılar da buradan uzun yıllar gelir elde eder. Aksi taktirde Gölyazı’yı kaybederiz” şeklinde konuştu.

Başkan Mustafa Bozbey gün boyu makamında vatandaşlarla bir araya gelerek hem sorunları dinledi hem de önerilerini. Vatandaşların bol bol sohbet etme imkanı bulduğu Bozbey, Gölyazı’ya fotoğraf çektirmek için gelen Serkan Aslan-Canan Avcı  isimli gelin ve damata da  mutluluklar dileyerek hediye verdi. Başkan Bozbey, Gölyazı Kültür Elçisi olan Sükeyna Pullu adlı öğrenciye de Turizm Haftası etkinliklerinde söz verdiği tableti de armağan etti.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın’a DAĞDER’de Coşkulu Karşılama

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, ziyaret ettiği DAĞDER’de büyük ilgi ve coşkuyla ka…