Home FOTO GALERİ Osmangazili Gençler, Engellere Meydan Okudu

Osmangazili Gençler, Engellere Meydan Okudu

3 min read
Osmangazili Gençler, Engellere Meydan Okudu için yorumlar kapalı
0
  • Osmangazi’den ‘Serebral Palsi’ye Karşı Farkındalık Etkinliği
  • Öğrencilerden Anlamlı Etkinlik

Osmangazi Belediyesi’nin ‘Atıkları Toplamaya Engeliniz Olmasın’ sloganıyla okullarda yürüttüğü geri dönüşüm ve çevre bilinci eğitimleri, meyvelerini vermeye başladı. Osmangazi’deki okullardan gönüllüler ordusuna katılmaya başlayan öğrenciler, adeta engellere meydan okuyor.

Osmangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli ile Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrenci ve Öğretmenlerinin katılımıyla sahil temizliği etkinliği gerçekleştirildi. Yıl boyunca Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin ayrıca “Geleceğimizden Sorumluyuz” sloganıyla Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm okullarda verilen eğitimlerin sonrasında eğitimler, etkinliklerle pratiğe dönüştürüldü.

“Temiz Çevre, Mutlu Gençlik”

Osmangazi Belediyesi, Serebral Palsi hastalığına karşı farkındalığı arttırmak ve bu hastalıkla mücadele edenlere destek olmak için “Temiz çevre, mutlu gençlik” anlayışıyla da geri dönüşüm faaliyetleri ve projeleriyle tam gaz devam ediyor. Eğitimler sonunda çalışmalara kayıtsız kalmayan Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, farkındalık oluşturmak adına sahilde atık toplayarak çevre temizliğine işaret etti.

“Çevrecilere İlham Veriyoruz”

Dönüşebilen atıkların değerli olduğunun altını çizen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Yıl boyunca toplanan ve geri kazanılabilen atıklardan elde edilen değerle çevreye duyarlılık gösteren ve engellerine rağmen engelsizce atık toplayan öğrencilerimize akülü sandalye veriyoruz. Bu çalışmaları da geleneksel olarak 7 yıldır devam ettirerek çevreci gönüllere ilham veriyoruz. Engel bedende değil beyindedir ve biz bunu kaldırmak için tüm engellere meydan okuyoruz” diye konuştu.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

İnegöl 5 Engelli Öğrenci İçin Güç Birliği Yapıyor

İnegöl Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında ihtiyaç sahibi 5 engelli öğre…