Anasayfa EĞİTİM Her şey daha iyi bir ebeveyn olmak için

Her şey daha iyi bir ebeveyn olmak için

5 min read
Her şey daha iyi bir ebeveyn olmak için için yorumlar kapalı
518

Kurulduğu ilk günden beri ebeveynler için alanında uzman isimlerle özel söyleşi ve etkinlikler düzenleyen Akbatı AVYM, bu yıl ikincisini düzenlediği Aile Festivali kapsamında ebeveyn-çocuk ilişkisini daha da güçlendirmek amacıyla altı haftalık bir program hazırladı. 6 Mayıs – 17 Haziran, 14:00 – 16.00 saatleri arasında her Cumartesi  gerçekleşecek olan Aile Festivali’nde ebeveynler bağımsız hareket edebilen, özgüveni yüksek, başarılı ve mutlu çocuk yetiştirmenin püf noktalarını birbirinden farklı aktivitelerle deneyimleyerek öğrenecek.

 

Akbatı, her yıl birbirinden anlamlı projelerle kutladığı anneler ve babalar gününü aile ve çocuk gelişimi alanında uzman isimlerle gerçekleştirilecek söyleşiler, rol değiştirme oyunları ve videolu içerik paylaşımlarını kapsayan özel bir programla kutlamaya hazırlanıyor. İlki geçen yıl düzenlenen Aile Festivali 6 Mayıs-17 Haziran 2017 tarihleri arasında Akbatı AVYM’de ziyaretçilerini ağırlayacak.

 

Alanında uzman isimlerle ebeveyn okulu

 

Akbatı AVYM, birer gün kutlanan anne ve babalar gününü bir buçuk aya yayıyor ve ‘Ebeveynler ne yapmalı’ özelinde düşünerek bu yıl farklı bir program düzenliyor. 6 Mayıs Cumartesi gününden itibaren her Cumartesi devam edecek olan programda özel olarak hazırlanan içeriklerin katılımcıların kalbine hitap etmesi amaçlandı. Psikolojik danışmanlık, aile ve çift terapisi, sanat terapisi, EMDR terapisi konularında uzman Ülkü Unsu, Akif Karakuş ve Montessori Uzmanı Funda Akpınar’ın konuk olacağı bir ‘Ebeveyn Okulu’ niteliği taşıması amaçlanan programda anne-babalar, tek taraflı dinlemek yerine çocuklarıyla birebir etkileşimde olarak, onları hissedip daha iyi anne-baba olmanın yollarını öğrenecek. Ebeveynler programa katılırken, çocuklar da söyleşi alanında kurulacak özel etkinlik atölyesinde keyifli vakit geçirecekler.

 

‘Ebeveynler çocuklarını ne kadar tanıyor?’ konusuyla başlayacak olan programda, çocuğun duyguları ve hayattaki roller, ebeveynlerin karşılıklı etkileşimde oldukları çeşitli oyunlarla deneyimlenecek. Montessori Okulu sahibi Funda Akpınar ile Montessori uygulamalarının da yapılacağı etkinlik, son haftasında çocukların babalarıyla birlikte yarışacağı ‘Akbatı’da Gizli Hazineyi Bul’ oyunu ve ‘Beni Ödülle Cezalandırma’ isimli kitabıyla dikkatleri üzerine çeken ünlü akademisyen, yazar Dr. Özgür Bolat’ın vereceği söyleşi ile sonlanacak. Her Cumartesi 14.00-16.00 arasında toplam  altı etkinliğin gerçekleşeceği Aile Festivali’nde, en az dört etkinliğe katılan tüm anne-babalara ise katılım sertifikası verilecek.

 

Aile Festivali Programı:

ü  6 Mayıs ,  Çocuğunuzun Özünü Tanıyın- M.Akif Karakuş- Ülkü Unsu

ü  13 Mayıs, 0-6 Yaşın Çocuk Gelişimde Önemi ve Montessori- Funda Akpınar

ü  27 Mayıs , Olumsuz Duyguları Dışarıda Bırakın – M.Akif Karakuş- Ülkü Unsu

ü  3 Haziran , Drama Üçgeni nedir? – M.Akif Karakuş- Ülkü Unsu

ü  10 Haziran, Beklenmeyen Durumlarda Vücudumuzda ve Ruhumuza Neler Olur? – M.Akif Karakuş- Ülkü Unsu

ü  17 Haziran , Akbatı’da Gizli Hazineyi Bul  / Dr.Özgür Bolat  “Mutlu Ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir?”

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Sağlıklı Kentlerde gündem: Pandemi

Başkanlığını Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yaptığı Türkiye Sağlıklı Ke…