Home FOTO GALERİ BUTTİM’DEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

BUTTİM’DEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

- Guncellenme Tarihi: 18 Nisan 2017 17:33
3 min read
BUTTİM’DEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI için yorumlar kapalı
0
  • BUTTİM YÖNETİM KURULU KAN BAĞIŞINDA ÖNCÜ OLDU

 

 

2 bine yakın ofisi ile Bursa’nın en büyük iş merkezi olan Bursa Uluslararası Tekstil ve Ticaret Merkezi (BUTTİM) geleneksel hale getirdiği ve sosyal sorumluluk projesi olan kan bağışı kampanyasının bir yenisini daha geçtiğimiz gün Türk Kızılayı işbirliği ile BUTTİM fuaye alanında gerçekleştirdi. BUTTİM Yönetim Kurulu üyeleri de kan bağışında bulunarak, kampanyaya destek verdiler.

Bursa Kızılay’ı iş birliği ile hayata geçirilen kan bağışı kampanyası BUTTİM fuaye alanında gerçekleştirildi.  BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tiryaki “BUTTİM olarak yaklaşık 10 yıldır süren ve her üç ayda bir gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasında, yönetim kurulu olarak yer almanın heyecanını yaşıyoruz. Böyle bir geleneği sürdürmekten ve BUTTİM olarak sosyal sorumluluk görevlerimizi yerine getirmekten dolayı mutluyuz. Önemli gördüğümüz tüm alanlarda elimizden gelen desteği vermeyi sürdüreceğiz. Önemli olan bir defaya mahsus bir kampanyayla kan toplamak değil, düzenli bağışçı sayısını kalıcı biçimde artırmaktır” dedi.

Kanın hammaddesinin insan olduğunu hatırlatan Tiryaki, “Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık geçtiğimiz aylarda stokların yarı yarıya azaldığını belirtip, destek istemişti. Duyarlı vatandaşlarımız çağrıya kulak vermiş ve bir gün içerisinde 13 bin 241 ünite kan toplanarak, Kızılay tarihinin 148 yıllık rekoru kırılmıştı. Ama bunun sürekliliği çok önemli. Yapılan açıklamaya göre Türkiye genelinde günde 10 bin ünite kan ihtiyacına cevap veriliyor. BUTTİM olarak biz de 10 yıldır sürdürdüğümüz kampanyamızı bu vesile ile yeniden gerçekleştirerek kamuya olan sorumluluğumuzu yerine getirmiş olduk” dedi.

 

 

 

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Bursa, Su Altyapı Teknolojileriyle Türkiye’ye Örnek

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, BUSKİ’ye bağlı faaliyet gösteren Veri Tabanlı …