Home EKONOMİ BTB’NİN İLK ÇEYREK İŞLEM HACMİNDE YÜZDE 17 ARTIŞ…

BTB’NİN İLK ÇEYREK İŞLEM HACMİNDE YÜZDE 17 ARTIŞ…

- Guncellenme Tarihi: 18 Nisan 2017 15:52
3 min read
BTB’NİN İLK ÇEYREK İŞLEM HACMİNDE YÜZDE 17 ARTIŞ… için yorumlar kapalı
0

BURSA – Bursa Ticaret Borsası’nın (BTB), yılın ilk çeyreğindeki işlem hacmi 685 milyon 976 bin 915 lira olarak gerçekleşti. BTB’nin Ocak-Şubat-Mart aylarındaki işlem hacminde 2016 yılının aynı aylarına göre yüzde 17 oranında artış meydana geldi.

Bursa Ticaret Borsası’nın yılın ilk çeyreğinde gerçekleştirdiği işlem hacmi ve tescil ücretleri hakkında açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, Borsa kotasyonuna tabi ürünlerdeki iç talebin devam ettiğini dile getirdi.

 

Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı’nın verdiği bilgiye göre, yılın ilk çeyreğinde Bursa Ticaret Borsası’nda en çok işlem gören ürünler arasında 208 milyon lira ile zeytin ilk sırada yer aldı. 73 milyon 531 bin liralık işlem hacmi ile et ikinci, 63 milyon 488 bin liralık işlem hacmi ile mısır üçüncü sırada yer aldı. Ayrıca yılın ilk üç ayında en çok işlem gören ürünleri arasında 46 milyon 467 bin liralık işlem hacmi ile canlı hayvan ve 23 milyon 738 bin liralık işlem hacmi ile yaş sebze ve meyve işlem hacmi dikkat çekiyor.

 

“İKİNCİ ÇEYREK İŞLEM HACMİ DAHA DA ARTAR”

 

İlk çeyrekte görülen yüzde 17’lik artışın Nisan-Mayıs-Haziran aylarını kapsayan yılın ikinci çeyreğinde daha da artmasının beklendiğini ifade eden Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, “Hafta sonu demokrasi şöleni şeklinde gerçekleşen referandumun ardından belirsizliklerin ortadan kalkmasıyla özel sektör bundan sonra geleceğe daha rahat bakabilecek ve yeni yatırımlar konusunda daha net karar verebilecektir”  değerlendirmesinde bulundu. Bu anlamda önümüzdeki 3 aylık dönemde Bursa Ticaret Borsası’nın işlem hacminde de daha çok artışlar bekliyoruz” dedi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EKONOMİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

23 Nisan Osmangazi’de Dolu Dolu Geçecek

Osmangazi Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda düzenleyeceği etkinli…