Home FOTO GALERİ Osmangazi’de Bilinçli Spor Zamanı

Osmangazi’de Bilinçli Spor Zamanı

- Guncellenme Tarihi: 15 Nisan 2017 15:00
4 min read
Osmangazi’de Bilinçli Spor Zamanı için yorumlar kapalı
0

Sabah Sporları Artık Daha Profesyonel

– Dündar: “Sağlıklı Yaşam İçin Herkesi Spora Davet Ediyorum”

 

Osmangazi Belediyesi, hayata geçirdiği ‘Herkes İçin Bilinçli Spor’ projesi ile Yeni Karaman Parkı’na gelen vatandaşlara, profesyonel spor eğitmenleri eşliğinde spor yapma fırsatı sunuyor.

Bursalıların sabah yürüyüşü yapmak için tercih ettiği yerlerin başında gelen Yeni Karaman Parkı’nda sabah sporları artık profesyonel eğitmenler eşliğinde gerçekleşiyor. Osmangazi Belediyesi tarafından başlatılan ‘Herkes İçin Bilinçli Spor’ projesi kapsamında her Cumartesi saat 08.00 ile 10.00 arasında parka gelen vatandaşlar,  sabah sporlarını profesyonel spor eğitmenleri eşliğinde yapacak. Sabah yürüyüşünün ardından, eğitmenler eşliğinde kültürfizik hareketlerini yapan vatandaşlar, daha sonra yine eğitmenler eşliğinde fitness aletlerindeki çalışmalarını tamamlayarak sabah sporunu daha bilinçli bir şekilde gerçekleştirmiş olacak.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yaklaşık 5 yıldır Yeni Karaman Parkı’nda yapmış olduğu sabah yürüyüşünü bu kez eğitmenler eşliğinde gerçekleştirerek ‘Herkes İçin Bilinçli Spor’ projesinin startını verdi. Belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş ile birlikte spor yapan Başkan Dündar, sağlıklı bir yaşam için herkesi spor yapmaya davet etti.

 

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte parkların vatandaşlar tarafından daha çok kullanılmaya başladığını ifade eden Başkan Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak vatandaşlarımızın parklardan en güzel şekilde faydalanması için ilçe genelindeki tüm parkların bakımlarını gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın spor yapması için tüm parklara fitness aletleri yerleştiriyoruz. Sporu daha yaygın ve profesyonel hale getirmek için ‘Herkes İçin Bilinçli Spor’ adı altında proje başlattık. Amacımız vatandaşımızı spor yapmaya teşvik etmek. Bizlerde vatandaşlarımızla birlikte sporumuzu yapıyoruz. Bu etkinlikle birlikte vatandaşlarımıza broşürler de dağıtarak spor yaparken nelere dikkat etmeleri konusunda bilinçlendiriyoruz” dedi. 

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Büyükşehir, Üniversite Tercihinizde Yanınızda

Bursa Büyükşehir Belediyesi, gençleri YKS hazırlık sürecinde yalnız bırakmadığı gibi terci…