Anasayfa FOTO GALERİ OSMANGAZİ OKULLARINDAN RENKLİ ŞENLİK

OSMANGAZİ OKULLARINDAN RENKLİ ŞENLİK

2 min read
OSMANGAZİ OKULLARINDAN RENKLİ ŞENLİK için yorumlar kapalı
455

BURSA- Özel Osmangazi Okulları, 3.’sünü düzenlediği Kağıt Uçak Şenliği’nde 1,2,3 ve 4. sınıf öğrencileri, uçaklarını en uzak mesafeye uçurmak için yarıştılar.

Özel Osmangazi Okulları, birbirinden renkli etkinliklerle öğrencileri zihinsel, bedensel ve kültürel açıdan zenginleştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Özel Osmangazi Okulları Spor Salonu’nda düzenlenen 3. Kağıt Uçak Şenliği’nde 1,2,3 ve 4. sınıf öğrencileri, en uzun mesafe, en uzun havada kalma süresi, akrobasi kategorilerinde yeteneklerini sergiledi.

EN EKONOMİK SPORLARDAN BİRİ

Şenlikte, havaların güzelleşmesiyle birlikte öğrencilerin gelenekselleşen kâğıt uçak yapımını öğrenmeleri, sosyalleşmeleri ve gelecekte uluslararası yarışmalarda ülkemizi temsil etmeleri hedeflendi. Ayrıca, kağıt uçak yapımının en ekonomik sporlardan biri olduğuna dikkat çekildi.

KÂĞIT UÇAK YAPIMINDA USTALAŞTILAR

İlginin yoğun olduğu şenlikte öğrenciler keyifli bir gün geçirirken, kâğıt uçak yapımında da ustalaştılar. Özel Osmangazi Okulları 3. Kağıt Uçak Şenliği’nde yarışlarda kategorilerinde birinciliği elde eden öğrenciler, sınıflarını temsilen final yarışmasında uçak uçurmaya hak kazandı.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Pandemi İle Mücadeleye Osmangazi’den Dev Destek

Osmangazi Belediyesi, koronavirüs ile mücadelede önemli bir görev üstlenen filyasyon ekipl…