Home EKONOMİ BAKAN MÜEZZİNOĞLU’NDAN BÜYÜKANNEYE TORUN MAAŞI MÜJDESİ… ÖDEMELER YARIN BAŞLIYOR…

BAKAN MÜEZZİNOĞLU’NDAN BÜYÜKANNEYE TORUN MAAŞI MÜJDESİ… ÖDEMELER YARIN BAŞLIYOR…

- Guncellenme Tarihi: 14 Nisan 2017 14:47
8 min read
BAKAN MÜEZZİNOĞLU’NDAN BÜYÜKANNEYE TORUN MAAŞI MÜJDESİ… ÖDEMELER YARIN BAŞLIYOR… için yorumlar kapalı
0

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı DR. Mehmet Müezzinoğlu 24 TV ziyaretinde Büyükannelere müjde verdi. Büyükanne Projesi kapsamında maaş almaya hak kazanan anneanne ve babaannelere ilk ödemelerin yarın yapılacağını açıkladı.

“BÜYÜKANNELER İLK MAAŞLARINA YARIN KAVUŞUYOR”

“Yarın büyükannelere ilk maaşları ödeyeceğiz, bu da son derece duygusal boyutu iyi olan bizim açımızdan da doğum yapmış anneyi istihdamda tutan, aile dinamiklerine güç katan, büyükanne ile torunu, anne ile evladın güven içinde olacağı ortamı sağlayan güzel milli ve yerli bir proje oldu. İnşallah başarılı şekilde devam eder. 6 ay sonraki değerlendirmeleri de göreceğiz ama yarın büyükanneler ilk ikramiyelerini alacaklar, o ikramiyeleri torunları adına bereketli olsun diyorum.

 

Çalışma hayatında başlattığımız “Milli Seferberlik” süresince Bakan yardımcım, müsteşarım, müsteşar yardımcılarım illerde tek tek herkesi ziyaret ediyor. Bürokratlarım “Büyükanne Projesi” ile ilgili önerileri de dinlediler ve çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Bu seyahatlerle  de bunun gerçekten çok ciddi bir ihtiyaç olduğu ortaya çıkmıştır.

 

Bakan Müezzinoğlu, İstihdam Seferberliği’ne desteğin de çığ gibi büyümeye devam ettiğini söyledi ve son istihdam rakamlarını açıkladı.

 

“1 OCAK – 12 NİSAN ARASINDA 788 BİN 509 NET İSTİHDAM SAĞLANDI”

“Çalışmak isteyip de işe müracaat eden kardeşlerimize de çok teşekkür ediyorum. Gerçekten bu millete yakışan bir performans hatta bizim beklediğimizin çok ötesinde bir performans yakaladık. Ve 788 bin küsür rakamıyla çok fevkalade bir başarı elde ettik. Ben haziran sonu itibariyle 1 milyon rakamını yakalayacağız diye hedefim vardı, muhtemelen mayıs ortalarında 1 milyon rakamını da geçeceğiz. Girişimci ruhuna da çalışma arzusuna da ülkemizin insanına da teşekkür ediyorum. Bu ülkeye ve bu millete inananlar güvenenler asla kaybetmedi. İnşallah sanayicimizde, yatırımcımızda, iş adamımızda kaybetmeyecek. Çalışanlarımızda alın terinin karşılığını bulacaklar, çalışmak isteyen tüm kardeşlerimize her türlü desteği vermek, alın terlerini bereketlendirmek bizim boynumuzun borcu. Güzel oldu, başarılı oldu. Emeği geçenlere de başta Cumhurbaşkanı olmak üzere Başbakanımıza da teşekkür ediyorum. Kesinlikle hedefin üzerine çıkacak yıl hedefimiz sayın Cumhurbaşkanımızın 1,5 milyonu mutlaka aşmalısınız dedi, biz 2 milyon hedefine altyapı kurduk ve inşallah 2 milyon hedefine doğru gideceğiz. Teşviklerde bir farklı boyutta değerlendiriyoruz, özellikle tehlikeli ve çok tehlikeli işlerle ilgili yeni bir, çok tehlikeli iş alanlarında biraz işe talep az oradaki imkanları, teşvikleri artırarak istiyoruz ki bu alanlarda da Türkiye güçlü üreten olsun. Ve  dünyayla rekabette çok daha güçlü olalım. Önümüzdeki dönem çok daha başarılı olacak. İstanbul , Bursa, İzmir, Ankara, Kocaeli bütün bunlar ana gövdeyi götürüyorlar, her taraftan bütün illerimizden müthiş bir talep geldi. Sektörlerde de otomotiv sektörü, inşaat sektörü, gıda hizmet sektörü kendi alanında başarılı performanslar gösterdi.

Ben önümüzdeki ayda turizm sektöründe çok daha güçlü artış göstereceğini bekliyorum.

 

Referandum sürecini de değerlendirdi;

“Büyük oranda milletimiz kararını verdi, bu milletin mayası temiz asil bir millet. Aklıyla vicdanıyla hür iradesini kullandı hiç yanlış yapmadı. Çok güzel bir doğruyla sonuçlandırılacaktır eminim ama 17’sinden sonra bu ülkenin geleceği çok daha güçlü aydınlık, başarılı olacağından hiç tereddütüm yok. Rabbim bu milletin geleceğini bugünden daha bereketli eylesin diyorum. Bu anlamda söz sahibi milletimizdir. Bu milletin vicdanı güçlü bir “evet”ten yana çıkacaktır. Hani bizde güzel bir söz vardır ağanın eli tutulmaz. Sözü biz bitirdik, milletimiz bu işin sahibidir, patronudur. Milletimiz adına güçlü bir sistemin kurulmasını onların eline getirdik, milletimiz kaderine de geleceğine de sahip çıkacaktır.”

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EKONOMİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın’a DAĞDER’de Coşkulu Karşılama

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, ziyaret ettiği DAĞDER’de büyük ilgi ve coşkuyla ka…