Home FOTO GALERİ CHP BURSA MİLLETVEKİLİ DR. CEYHUN İRGİL’İN AÇIKLAMASINA İLİŞKİN AÇIKLAMAMIZ

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ DR. CEYHUN İRGİL’İN AÇIKLAMASINA İLİŞKİN AÇIKLAMAMIZ

- Guncellenme Tarihi: 12 Nisan 2017 15:23
4 min read
CHP BURSA MİLLETVEKİLİ DR. CEYHUN İRGİL’İN AÇIKLAMASINA İLİŞKİN AÇIKLAMAMIZ için yorumlar kapalı
0

10 Nisan 2017 tarihinde CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İRGiL tarafından yapılan açıklama ile İznik Gölü’ndeki kirlilik ve İznik Belediyesi’nce göle hafriyat döküldüğü iddia edilerek İznik Belediyesi’ne Çevre Cezası kesildiği yönünde bazı gazete, internet haber siteleri ve sosyal medyada haberler yer almıştır.

Konuyla ilgili İznik Belediyesi’ne resmi bir tebligat olmamıştır. İznik Belediyesi çevre konusunda sadece 20 Ekim 2012 tarihinde idari yaptırıma tabi tutulmuştur. Sansarak Mahallesi yolu üzerinde Vahşi Atık Depolama Sahası’nda yapılan vahşi depolama sebebiyle 20 Ekim 2012 tarihinde idari yaptırım uygulanmıştır. Devlette devamlılığın esas olduğunu göz önüne alarak İznik Belediyesi’nin 5 yıl önce cezai işleme tabi tutulmasını kabul ediyoruz. Fakat işin bir de siyasi boyutu var ki; zaten Sayın Milletvekilimiz Ceyhun İRGİL  beyefendi de işin siyasi boyutu ile ilgileniyor. Öncelikle belirtmek isterizki; Söz konusu idari yaptırım bir önceki döneme ait bir idari yaptırımdır. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimi ile Belediye Başkanı değişmiş ve yeni bir yönetim anlayışı ortaya konulmaya başlanmıştır. 2 Nisan 2014 tarihinde görevi devralan İznik Belediye Başkanı Osman SARGIN; yıllarca Çevre İl Müdürlüğü Personeli olarak görev yapmış akabinde Bursa İl Çevre Müdürlüğünde Mali ve İdari İşler Müdürlüğü görevinde iken emekli olmuştur. Belediye Başkanımız Osman Sargın çevrenin ve çevreciliğin tam merkezi olan bir kurumda yıllarca görev almış ve yine bu kurumdan emekli olmuştur. Sayın Milletvekilimiz en tabi hakkı olan TBMM’de soru önergesi yerine Belediye Başkanımızı bizzat arayarak çevre konusunda bilgilenebilirdi. Ve bu arayış karşılıklı diyalog ortamını da güçlendirebilirdi.

5 yıl evvel uygulanan bir idari yaptırımı şimdi gündeme getirerek; hesaplanan plan nedir?

CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İRGİL; yıllar sonra bu cezayı gündeme getirerek yeni bir “Gezi” ortamı oluşturma gayretinde ise; bilmelidir ki; 15 Temmuz gibi bir kahramanlık destanını yazan milletimizin bu şark kurnazlığına prim vermez.

Referandum sürecinde İlçemiz Tacir Mahallesindede hanım kardeşlerimizi “kanser taraması” diyerek yanıltmaca ile toplayıp referandum da hayır kampanyasını anlatan CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İRGİL’in bu seferki sözde çevreci yanıltmasına şaşırmadık.

Kamuoyuna saygılarımızla.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın’a DAĞDER’de Coşkulu Karşılama

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, ziyaret ettiği DAĞDER’de büyük ilgi ve coşkuyla ka…