Home FOTO GALERİ ÇOCUKLAR SPOR ŞENLİĞİNDE COŞTULAR

ÇOCUKLAR SPOR ŞENLİĞİNDE COŞTULAR

- Guncellenme Tarihi: 11 Nisan 2017 14:47
4 min read
ÇOCUKLAR SPOR ŞENLİĞİNDE COŞTULAR için yorumlar kapalı
0

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Geleneksel hale getirdiği Okul Spor Şenlikleri 17 ilçenin tamamıyla eş zamanlı olarak Gemlik’te de başladı. Bursa Büyükşehir Belediyesi Suni Çim Saha Tesislerinde 4 gün boyunca devam edecek olan, spor, oyun ve eğlence şenliklerinden 18 850 ilkokul çocuğu yararlanacak. Yoğun ilgi gören Okul Spor Şenlikleri açılış törenine Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdülkadir Karlık, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Engin Çavuş, Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Abdurahman Dağlar, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

Gemlik’in spor kenti olma yolunda hızlı adımlar ile ilerlediğini belirterek açılış konuşmasına başlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Bursa Büyükşehir ve Gemlik Belediyelerine önemli katkılarından dolayı teşekkür etti. Bu yıl 6. Sı yapılan çocuk oyunları şenliğine ek olarak geleneksel hale gelen Bursa Büyükşehir Belediyesi Okul Spor Şenliklerinin de öğrencileri spor ve fiziksel aktiviteler ile tanıştıracağını anlatan Mehmet Duran, 4 gün sürecek olan spor şenliklerinden 18 bin 850 öğrencinin faydalanacağını vurguladı.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’da, tüm gençleri sporla buluşturma hedefinde olduklarını açıklayarak, alt yapı, üst yapı ve tesisleşmenin yanı sıra, sportif etkinliklere yönelik desteklerinin süreceğini müjdeledi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Başkan Yardımcısı Abdülkadir Karlık’ın yanı sıra işin mutfağında emek veren Beden Eğitimi Öğretmenlerine de teşekkür eden Refik Yılmaz, eğlencenin ve sporun tadını çıkarmaları temennisinde bulundu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdülkadir Karlık’ta, çocuklara dersler ve sportif etkinlikler başta olmak üzere, sanatsal ve kültürel faaliyetlerde de çok çalışma tavsiyesinde bulundu. Geleceği emanet edecekleri çocuklara ne kadar hizmet edilse az olduğunu savunan Karlık, “Sizler en güzeline, en iyilerine layıksınız. Büyükşehir ve Gemlik Belediyesi olarak sizlere yönelik proje, hizmet ve yatırımlarımız hız kesmeyecek” dedi.

Suni Çim Saha Tesislerine açılan oyun ve sportif amaçlı reyonlarda hem eğlenen, hem yarışan hem de baharın ve şenliklerin tadını çıkaran öğrencilere Gemlik Belediyesi de çeşitli ikramlarda bulundu. 

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın’a DAĞDER’de Coşkulu Karşılama

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, ziyaret ettiği DAĞDER’de büyük ilgi ve coşkuyla ka…