Home FOTO GALERİ “Nilüfer Gezegeni” ile uzaya yolculuk

“Nilüfer Gezegeni” ile uzaya yolculuk

- Guncellenme Tarihi: 5 Nisan 2017 20:45
2 min read
“Nilüfer Gezegeni” ile uzaya yolculuk için yorumlar kapalı
0

Nilüfer Belediyesi, çocukların hayal dünyasını geliştirmek ve okulda uzay ile ilgili öğrendiklerini kalıcı hale getirmek amacıyla ilçedeki okullarda planetaryum kuruyor.

Nilüfer Belediyesi, çocukların eğitim hayatlarında kendilerini geliştirmesi için farklı bir projeye daha imza attı. Nilüfer Belediyesi, öğrencilerin, gökyüzünü ve dünyayı görsel olarak daha iyi tanımaları amacıyla “Nilüfer Gezegeni” adı verilen seyyar planetaryumu, okulların bahçesinde kuruyor.

İlk olarak Ahmet Uyar İlköğretim Okulu bahçesine seyyar planetaryum kuran Nilüfer Belediyesi, oluşturulan 360 derece görüntü ile öğrencilerin, uzayın 3 boyutlu halini görmelerini sağlıyor.  Bu uygulama ile çocukların uzaya ilişkin bilgilerinin, ezber düzeyinden kavrama düzeyine çıkarılması, okulda öğrendiklerinin kalıcı hale gelmesi ve bilimsel düşüncülerinin gelişmesi amaçlanıyor.

Nilüfer Belediyesi tarafından başlatılan proje kapsamında oluşturulan planetaryum; 10 Nisan’da Alara İlkokulu, 14 Nisan’da Eşref Ergin İlköğretim Okulu’nda,  26 Nisan’da da  Nesrin Fuat Bursalı İlköğretim Okulu’nda olacak.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın’dan Hizmet Kalitesini Arttıracak Toplantı

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Osmangazi Belediyesi’nin hizmet kalitesini arttırm…