Anasayfa FOTO GALERİ Hamitler Spor Tesisleri’nin Temeli Atıldı

Hamitler Spor Tesisleri’nin Temeli Atıldı

11 min read
Hamitler Spor Tesisleri’nin Temeli Atıldı için yorumlar kapalı
592

Osmangazi Spor Tesisleriyle Donatılıyor

– Osmangazi’de Spor Yapmayan Kalmayacak

– Dündar: “Hedefimiz Olimpiyatlara Sporcular Göndermek”

– Dündar: “495 Şampiyon Sporcumuz Var”

 

‘Sporla Gelişen Bursa, Sağlıklı Yetişen Nesiller’ ideali ile ilçenin dört bir yanını spor tesisleriyle donatan Osmangazi Belediyesi, Hamitler Spor Tesisleri’nin temelini düzenlenen törenle attı.

Osmangazi Belediyesi’nin ilçeye kazandırmayı hedeflediği yeni spor tesislerinden biri olan Hamitler Spor Tesisleri için ilk harç döküldü. Toplam 2 bin 500 metrekare alan üzerinde inşa edilecek olan Hamitler Spor Tesisleri’nde bin 800 metrekare alana sahip futbol sahası, soyunma odaları, duşlar, kafe ve mescit yer alacak. 300 gün içerisinde tamamlanması hedeflenen tesis için 996 bin TL kaynak kullanılacak.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın ev sahipliğinde düzenlenen Hamitler Spor Tesisleri’nin temel atma törenine; AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, bürokratlar ve davetliler katıldı.

“SPOR TESİSİ SAYISINDA İSTANBUL İLE YARIŞIYORUZ”

 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, temel atma töreninde yaptığı konuşmada Osmangazi’de yaşayan herkese hitap eden çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, “Osmangazi’de ikamet eden 850 bin kişinin tümünü hedef alan çalışmalar yürütüyoruz. Bu doğrultuda yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında spor tesisleri

büyük önem arz eden yatırımlar. Spor tesislerimiz sayesinde gençlerimiz boş vakitlerini spor yaparak geçiriyor. Spor tesisleri noktasında Osmangazi Belediyesi olarak ciddi yatırımları olan bir belediyeyiz. Bursa, Osmangazi Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları ile spor tesisi sayısı açısından İstanbul’la başa baş gidiyor. Biz, bu tesislerin en verimli şekilde kullanılmasını istiyoruz. Bu tesislerde birbirinden başarılı sporcular yetişsin. Bu sporcular milli takımlara, olimpiyatlara gitsinler. Madalyalar kazansınlar. Osmangazi Belediyespor bünyesinde 3 bin 100 lisanslı sporcumuz var. 1 olimpiyat, 3 dünya, 8 Avrupa, 73 Balkan ve 410 Türkiye olmak üzere toplam 495 şampiyonumuz var. Bu ciddi bir rakam. Bu başarılar bu tesisler neticesinde geliyor” dedi.

 

 

“HEDEFİMİZ OLİMPİYATLARA SPORCULAR GÖNDERMEK”

 

Gençlerin spor yaparak yetişmesi için yapmış oldukları çalışmaları anlatan Başkan Dündar, “Türk sporuna yeni yetenekler kazandırmak adına Hentbol Akademisi kurduk. 220 çocuğumuz bu akademide hentbol oynuyor. Judo akademisinde 179 çocuğumuz bu branşı öğreniyor. Atletizm akademisinde 270 çocuğumuz spor yapıyor. Böylece çocuklarımız hem derslerinde daha başarılı oluyor hem de boş vakitlerini spor yaparak değerlendiriyor. Başarılı yetenekli olanlar milli takımlara kadar yükseliyor. Badminton, judo ve atletizm ve yüzme branşlarında milli sporcularımız var. Hedefimiz sporcularımızın olimpiyatlara katılması. Olimpiyatlara gitmek için de bu altyapı gerekiyor. Bu hedefi gerçekleştirmek için spor yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Bursa’nın ilk Türkiye’nin ise ikinci kapalı atletizm salonu olma özelliğini taşıyan Osmangazi Atletizm Salonu inşaatı hızla devam ediyor. Mayıs ayında açılışını yapmayı planlıyoruz. Bu tesis, Atletizm Federasyonu’nun çalışmalarıyla uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapacak. Bursa’mızın

tanıtımı için katkı sağlayacak. Bölgesel tesislerimiz de var. Altınova’da 40 dönüm üzerinde kurulan futbol sahalarımız var. Panayır’da 38 dönüm üzerinde aynı şekilde spor tesislerimiz var. Her mahallemizde halı sahalarımız, basketbol sahalarımız bulunuyor. Köyler de mahalle olup belediyemizin sorumluluk alanına girince, her köye park ve spor tesisi yapmak için çalışma başlattık. Osmangazi Belediyesi olarak 5 yüzme havuzuna sahibiz. Bu havuzlardan inşallah olimpiyat şampiyonları çıkacak” diye konuştu.

 

“HAMİTLER’E DEĞER KATACAK BİR TESİS”

 

Osmangazi’ye yeni bir spor tesisi kazandıracak olmanın mutluluğu ve gururunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Dündar, “Bugün burada 2 bin 500 metre karelik alanda yeni bir tesisin temelini atıyoruz. Burası modern ve örnek bir bölgemiz. Bursa’nın en modern pazar yerini buraya yaptık. Parklarıyla, yollarıyla, geniş caddeleriyle burası güzel bir semtimiz oldu. Cazibe merkezi oldu. Artık burada yaşamak bir ayrıcalık. Temelini attığımız bu tesisi, 8 ay içerisinde tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunmak istiyoruz. Bu tesislerimiz en başta buradaki vatandaşlarımız için hayırlı olsun. Bizlere düşen hizmet etmek, bizler de hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

“OSMANGAZİ MODERN ÇAĞIN GEREKSİNİMLERİYLE DONATILIYOR”

 

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin de yaptığı konuşmada, “Osmangazi Belediyemizin her alanda çok önemli yatırımları var. Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar, Bursa’nın en eski yerleşim yeri olan Osmangazi’yi daha güzel ve yaşanabilir hale getirmek için kararlı bir şekilde çalışıyor. Osmangazi’yi modern çağın gereksinimleriyle birlikte donatıyor. Başkanımız Mustafa Dündar ve ekibini şehrimiz ve vatandaşlarımız için yaptığı bu güzel çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık ise, “Belediyelerin yetiştirdiği lisanslı sporcu sayısını nüfusa oranladığımızda İstanbul’un önündeyiz. Bunlar işte hep bu spor tesisleri sayesinde oluyor. Geçtiğimiz günlerde kentimizi ziyaret eden Sayın Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç da sahip olduğumuz spor tesislerini duyunca şaşkınlık yaşadı. Bu spor tesislerinin sayısını arttırarak devam ediyoruz. Spor ve sporcunun her zaman destekçisi olan Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Yarıyıl tatilinde çocuklar tiyatroda

Nilüfer Belediyesi, karne hediyesi olarak çocuklara tiyatro keyfi yaşatıyor. “Renkli…