Home FOTO GALERİ EĞİTİM-BİR-SEN BURSA 1 NOLU ŞUBESİ OKUL MÜDÜRLERİ İLE BULUŞTU

EĞİTİM-BİR-SEN BURSA 1 NOLU ŞUBESİ OKUL MÜDÜRLERİ İLE BULUŞTU

- Guncellenme Tarihi: 31 Mart 2017 01:46
5 min read
EĞİTİM-BİR-SEN BURSA 1 NOLU ŞUBESİ OKUL MÜDÜRLERİ İLE BULUŞTU için yorumlar kapalı
0

EĞİTİM-BİR-SEN BURSA 1 NOLU ŞUBESİ’NDEN KURUM YÖNETİCİLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI

 

BURSA- Eğitim-Bir-Sen Bursa 1. Nolu Şubesi, okul müdürleri ile kurum yöneticileri istişare toplantısında bir araya geldi.

Bursa’da eğitim iş kolunda 12 bin üyesi ile yetkili sendika olan Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şubesi, Merinos AKKM Yıldırım Salonu’nda gerçekleştirdiği istişare toplantısında okul müdürleriyle buluştu. Okul müdürlerinin ve sendika üyelerinin yoğun katılım sağladığı toplantıya Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Numan Şeker ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin yanı sıra AK Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan da katıldı.

NUMAN ŞEKER: “SENDİKAL İTİBARI ARTIRMAK İÇİN SAYISAL ÜSTÜNLÜĞÜMÜZÜ ARTIRMALIYIZ”

Önlerindeki hedefler noktasında parolalarının ‘Memur-Sen’e davet, tercih evet’ olduğunu salondakilere hatırlatan Şeker, “Yani hem toplumu dönüştüreceğiz hem de sendikal anlamda üye yapmaya gayret edeceğiz. Çünkü sendikal anlamda üyemizin sayısı ile itibar görüyorsunuz. Bir üyeniz eksik olduğu zaman yetkiyi kaybediyorsunuz. Bir üyeniz fazla olduğu zaman yetkiyi kazanıp masaya oturuyorsunuz. Onun için sayısal üstünlük sendikal noktada çok büyük anlamlar ifade ediyor. O nedenle üyelerimizin gayreti sendakalarımızın da geleceğidir” dedi.

ŞEKER: “BAZILARI EMİR ALARAK BİZ İSTİŞARE İLE KARAR ALIRIZ”

16 Nisan’da hangi tarafta yer alacaklarına ilişkin 2 ay önce Antalya’da Memur-Sen İl başkanları istişare toplantısında sabahlara kadar tartıştıklarını belirten Numan Şeker, “Biz hiçbir partinin sendikası değiliz. Biz her zaman milletin değerleri noktasında istişare ederek kararlar alan bir sendikayız. Ancak birileri Kandil’den emir alarak ‘hayır’ demek için alanlara indi. Bir diğeri dış güçlerden emir alarak alanlara indi. Biz ise kendi kurullarımızda, komisyonlarımızda milletimizin yanında durmak adına tartışarak karar alarak ‘evet’ demek için alanlara indik. Akıttığımız terin karşılığını 16 Nisan’da  inşallah ‘evet’ ile alacağız” diye konuştu.

ZEKERİYA BİRKAN: “MEMUR-SEN HER DAİM DEMOKRASİYE İNSAN HAKLARINA KATKI KOYDU”

Türkiye’de demokrasinin ve insan haklarının gelişmesinde Memur-Sen’in önemli katkılarının olduğunu işaret eden AK Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan, “İnsanlarımızın ve özellikle kamu çalışanlarının göğüsünü gere gere birçok faaliyete katkı koymasına vesile olan Memur-Sen üyelerini ve Eğitim-Bir-Sen camiasını bu toplantı vesilesi ile bir kez daha kutluyorum” şeklinde konuştu.

 

BİRKAN: “İSTİKRAR OLURSA ÜLKEDE HUZUR OLUR, REFAH OLUR”

16 Nisan’da sandıklarda ‘evet’in çıkmasını Türkiye’de istikrarı sağlanması devam etmesi için istediklerini ifade eden Zekeriya Birkan, “İstikrar olursa ekonominiz güçlü olur, ekonominiz güçlü olursa sosyal haklar ve kazançlar artar dolayısıyla da ülkemizdeki huzur ve refah artar” diyerek, 16 Nisan sonrası anayasada 18 maddenin getireceklerini solandakilere aktardı.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın’a DAĞDER’de Coşkulu Karşılama

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, ziyaret ettiği DAĞDER’de büyük ilgi ve coşkuyla ka…