Home EĞİTİM Osmangazi’den Eğitime Destek

Osmangazi’den Eğitime Destek

- Guncellenme Tarihi: 24 Mart 2017 13:22
4 min read
Osmangazi’den Eğitime Destek için yorumlar kapalı
0

Dündar, Öğrencilerle Birlikte Fidan Dikti

 Osmangazi’de Okul Bahçeleri Yeşilleniyor

Dündar: “Öğrencilerimize En İyi Hizmeti Sunuyoruz”

 

Osmangazi Belediyesi, ‘Eğitime Yüzde Yüz Destek’ kampanyası kapsamında Mehmet Ali Deniz İlkokulu’na basketbol sahası ve oyun alanı kazandırırken, okul bahçesini düzenledi. Ayrıca, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Orman Haftası dolayısıyla okul bahçesine fidan dikerek yeşillendirdi.

İlçe genelindeki 250 okulun bugüne kadar 246’sında çevre düzenlemesi ve tadilat gerçekleştiren, oyun grupları kazandıran Osmangazi Belediyesi, ilçedeki eğitim kurumlarının eksiklerini gidermeyi sürdürüyor. Okullara tamirattan kırtasiye malzemesi yardımına, boya badanadan spor malzemesi dağıtımına kadar birçok alanda destek olan Osmangazi Belediyesi, Mehmet Ali Deniz İlkokulu’na da basketbol sahası ve oyun alanı kazandırırken, okul bahçesinin düzenlemesini yaptı. Okul bahçesine fidan dikerek yeşillendiren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ayrıca öğrencilere Osmangazi Belediyesi’nin Orman Haftası dolayısıyla çıkarmış olduğu ‘Kıvırcık Gizemli Ormanda’ kitabını dağıttı. Dağıttığı kitapları öğrencilerin isteği üzerine imzalayan Başkan Dündar, doğanın önemine vurgu yaparak, öğrencilerde çevre bilinci oluşmasını sağladı.

Okul bahçesinde yapılan yatırımları inceleyen ve öğrencilerle birlikte basketbol oynayan Başkan Dündar, “Öğrencilerimizin daha modern şartlarda öğrenim görmelerini sağlamak adına eğitim alanındaki hizmet ve yatırımlarımızı sürdürüyoruz.

İlçe genelindeki okulların neredeyse tamamına hizmet götürdük. Eğitim konusu belediyelerin sorumluluk alanında olmamasına rağmen biz gençlerimize her zaman en iyi hizmeti sunma konusunda özverili şekilde çalışıyoruz. Mehmet Ali Deniz İlkokulu yeni yapılan bir okul. Osmangazi Belediyesi olarak bu okulumuzun bahçe düzenlemesini gerçekleştirerek, basketbol sahası ve oyun alanı yaptık. Okulumuzu modern bir hale getirerek öğrencilerimizin eğitimine katkı sağladık. Aynı zamanda Orman Haftası olduğu için okul bahçesinde ağaçlandırma çalışmamız oldu. Öğrencilerle birlikte okul bahçesine fidan diktik. Bu fidanlar yeşillenerek okula ayrı bir güzellik katacaktır. Öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EĞİTİM
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın’dan Hizmet Kalitesini Arttıracak Toplantı

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Osmangazi Belediyesi’nin hizmet kalitesini arttırm…