Anasayfa FOTO GALERİ HAYAT HASTANESİ EMET’Lİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

HAYAT HASTANESİ EMET’Lİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

3 min read
HAYAT HASTANESİ EMET’Lİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU için yorumlar kapalı
388

BULAŞICI HASTALIKLAR EĞİTİMLE ÖNLENİR

Özel Hayat Hastanesi, sosyal sorumluluk etkinlikleri kapsamında Kütahya’nın Emet ilçesinde bulunan Emet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik “Bulaşıcı Hastalıklar ve Korunma Yöntemleri” semineri düzenledi.

Seminere Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Özkul, Klinik Biyokimya Uzmanı Dr. Kemal Aslan ve Halkla İlişkiler Müdürü Mihriban Ürkmez konuşmacı olarak katıldı. Emet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin yoğun ilgi gösterdiği seminerde, Özkul, “Emet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi geleceğin sağlıkçılarını yetiştiriyor. Hayat Hastanesi olarak biz de sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında düzenlediğimiz bu tür seminerlerle geleceğin sağlıkçıları açısından faydalı olacağını düşündüğümüz seminerler düzenliyoruz. Önümüzdeki günlerde de bu tür projelerimiz devam edecek” dedi.

BULAŞICI HASTALIKLAR EĞİTİMLE ÖNLENEBİLİR

Seminerde Uzm.Dr. Kemal Aslan ise bulaşıcı hastalıklar, bu hastalıklardan korunma yolları ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.  Bulaşıcı hastalıkların, salgınlara yol açmaları, iş gücü kaybına ve bazen de ölüme yol açmaları nedeniyle çok önemli olduğunun altını çizen Dr. Aslan, “Bulaşıcı hastalıkların önlenmesinde ilk kural eğitimdir. Bulaşıcı hastalıkların yaygınlığı, toplumsal gelişim düzeyi ile yakından ilgilidir. Bunların bazıları kişisel hijyenkurallarının bozuk olması nedeniyle, bazıları ise, kalabalık, yoksulluk, yaşam koşulları gibi nedenlerdendir” diye konuştu. Dr. Aslan, söyleşi sonunda öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

Seminerin sonunda, söyleşiye katılan tüm öğrencilere Dr.Kemal Aslan, İbrahim Özkul ve Mihriban Ürkmez tarafından öğrencilere katılım sertifikası verildi.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Pandemi İle Mücadeleye Osmangazi’den Dev Destek

Osmangazi Belediyesi, koronavirüs ile mücadelede önemli bir görev üstlenen filyasyon ekipl…