Home FOTO GALERİ AMERİKA, İNGİLTERE VE ALMANYA’DA ARADIĞI TEDAVİYİ BURSA’DA BULDU

AMERİKA, İNGİLTERE VE ALMANYA’DA ARADIĞI TEDAVİYİ BURSA’DA BULDU

- Guncellenme Tarihi: 4 Nisan 2019 13:29
5 min read
AMERİKA, İNGİLTERE VE ALMANYA’DA ARADIĞI TEDAVİYİ BURSA’DA BULDU için yorumlar kapalı
0

Uzun seneler çektiği ayak başparmağındaki kemik çıkıntısı rahatsızlığını Bursa’da geçirdiği başarılı operasyonla atlatan 63 yaşındaki Harika İzgü, artık istediği gibi yürüyebilecek.

Yanlış ayakkabı seçimi, romatizmal rahatsızlıklar, ayak yapısı ve geçirilmiş travma, genetik yatkınlık gibi birçok faktörün ayak başparmağında şişlik ve çıkıntıya yol açtığını belirten uzmanlar, halluks valgus adını taşıyan bu çıkıntının estetik görünümün yanı sıra tedavi edilmediği takdirde ciddi ağrıları da beraberinde getirdiğini söyledi. Hastalığın ilerlemesinde ise hastanın kilosu, ayakkabı kullanımına gösterdiği özen gibi çeşitli faktörlerin rol oynadığı belirtilirken, 63 yaşındaki Harika İzgü’nün yaşadığı bu sıkıntı yüzünden geceleri uyku uyuyamaz hale geldi. İngiltere, Amerika ve Almanya’da aradığı tedaviyi, yurt içinde de araştıran İzgü, en sonunda Bursa’da ameliyat olmaya karar verdi.

‘AMELİYATIM ÇOK RAHAT BİR ŞEKİLDE OLDU’

Uzun seneler ayaklarıyla ilgili sıkıntı çektiğini belirten İzgü, “Kemik çıkıntılarım son yıllarda aşırı büyüdü. Yürüyemez oldum. Geceleri ağrı kesici almadan hayatımı idame ettiremiyordum. Sokağa çıkmadan önce mutlaka ağrı kesici alıyordum. Kendi ihtiyaçlarımı dahi karşılayamaz hale geldim. Bu ameliyatın çok yerde yapıldığını biliyordum. Çok araştırdım. Uzak yerlere gitmek istemedim. Sonunda Bursa’da çok rahat bir şekilde halluks valgus ameliyatı oldum. Çok mutluyum şu anda. Artık bende herkes gibi hayatımı idame ettirebileceğim” dedi.

‘HASTAMIZ AĞRILARINDAN KURTULDU’

Harika İzgü’nün Özel Hayat Hastanesine geldiğinde her iki ayak başparmağında ağrılı kemik çıkıntısının olduğunu belirten Ortopedi ve Travmatoloji Uzm. Op. Dr. Oktay Nar, “Bu kemik çıkıntılığını yıllarca çekmiş. İstediği ayakkabıları giyememiş. İstediği yerlere yürüyerek gidememiş. Hayatını kısıtlamış. Biz kemiği olması gereken eski pozisyonuna tekrar yerleştirdik. Hastamız bundan sonraki hayatında hem ayakları küçülmüş olacak. Hem de ağrılarından kurtulmuş olacak” diye konuştu.

‘ADIMLARI AĞRISIZ OLACAK’

Yaklaşık 2 saatlik bir operasyon gerçekleştirdiklerini belirten Dr. Nar, “Bu operasyonu lokal anestezi (bölgesel uyuşturma) ile yaparken hastamız hem uyanıktı hem de ayak parmaklarını hareket ettirebiliyordu. Yaptığımız düzeltmeyi ameliyat esnasında röntgen çekimleriyle teyit ediyoruz. Şuanda hiçbir sıkıntısı kalmadı. Ameliyat sonrası alçı yapılmıyor ve hemen yürümesine izin veriliyor. Önceden giyemediği ayakkabıları daha rahat giyebilir hale geldi. Artık ağrısız adımları olacak. Ayakkabılarda deformasyon yaşanmayacak” şeklinde konuştu.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Büyükşehir, Üniversite Tercihinizde Yanınızda

Bursa Büyükşehir Belediyesi, gençleri YKS hazırlık sürecinde yalnız bırakmadığı gibi terci…