Home FOTO GALERİ MEMUR-SEN BURSA İL TEMSİLCİLİĞİ ORHANGAZİ’DE ‘EVET’ İÇİN BULUŞTU

MEMUR-SEN BURSA İL TEMSİLCİLİĞİ ORHANGAZİ’DE ‘EVET’ İÇİN BULUŞTU

11 min read
MEMUR-SEN BURSA İL TEMSİLCİLİĞİ ORHANGAZİ’DE ‘EVET’ İÇİN BULUŞTU için yorumlar kapalı
0

 BURSA- Memur-Sen Bursa İl Temsilciliği, ‘Memur-Sen’e Davet Tercih Evet’ buluşmasını Orhangazi’de gerçekleştirdi.

 

Memur-Sen Bursa İl Temsilciliği’nin referandum süresince ilçe teşkilatlarıyla gerçekleştirdiği buluşmalarının son durağı Orhangazi oldu. Yoğun katılımın sağlandığı etkinliğe Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin yanı sıra Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, Mithat Sevin, AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ve sendikanın ilçe teşkilat üyeleri katıldı.

 

NUMAN ŞEKER: “NEDEN ‘EVET’ DEMEMİZ İÇİN AVRUPA’NIN FİİLİ MÜDAHALESİNE BAKMAMIZ YETER”

Referandumda neden ‘evet’ denilmesi gerektiğine ‘evet’ cephesi ile ‘hayır’ cephesine bakılmasının yeterli olacağını işaret eden Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker, “Şu ana kadar Türkiye’de birçok seçim yapıldı. Seçimlere müdahale edildiğini hiçbir zaman görmedim. Ama şimdi Hollanda’sı, Almanya’sı, Belçika’sı Avusturya’sı, Fransa’sı hepsi 16 Nisan’da yapılacak Türkiye’deki referandum sürecine fiilini olarak müdahil oldular. Bu bize neden ‘evet’ dememiz için bir şey anlatmaya yeter” dedi

ŞEKER: “ÖNÜMÜZE ÜÇ HEDEF KOYDUK”

Memur-Sen camiası olarak hem milletin değerleri adına hem de kamu çalışanlarının haklarını koruyacak şekilde sendikacılık yaptıklarını ifade eden Numan Şeker, “Bugüne  kadar milletin değerleri ve kamu çalışanlarının hakları noktasında önümüze hangi hedefi koyduysak gerçekleştirmeyi bildik. Hiçbir tanesini de ıskalamadık. Milletin öncüsü ve kamu çalışanlarının sözcüsü olarak; bu bağlamda şu an önümüze 3 hedef koyduk. Bunlardan ilki inşallah milletin değeri noktasında 16 Nisan’ı ‘evet’ ile geçirmemiz olacak. Bizim en önemli hedefimizdir. Çünkü biz biliyoruz ki özgürlüklerimiz olmadığı zaman; özlük, ekonomik, sosyal hakların hiçbiri bir anlam ifade etmiyor. Pratikte yaşayarak bunu öğrendik. Kamu çalışanlarının hakları noktasında olan ikinci hedefimiz, 15 Mayıs’ta sendikal anlamda olan bizim seçimlerimizdir. Üçüncü hedefimiz de Ağustos ayında 4. Dönem Toplu İş Sözleşmesinde 3 milyona yakın kamu çalışanının ve 1 milyon 900 bine yakın kamu emeklisinin haklarını almak adına vereceğimiz mücadeleyle masadan kazançlı çıkmak olacak” dedi.

RAMAZAN ÇAKIRCI: “16 NİSAN’A KADAR HER BİRİMİZE ‘EVET’ ADINA CİDDİ SORUMLULUK DÜŞÜYOR”

16 Nisan’ın sadece bir seçim olarak değil tarihi bir öneme de sahip olduğunu belirten Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, “O gün sandıklar açıldığı zaman, o gün ‘evet’ denildiği zaman; emin olun sadece Bursa ve Orhangazi’de değil. Türkiye’nin herhangi bir yerinde de değil. Moritanya’dan tutun Endonezya’ya kadar tüm İslam coğrafyası, mazlumlar, mağdurlar herkes sevinecek. Bunun için o tarihe kadar her birimize ciddi anlamda sorumluluk düşüyor” dedi.

ÇAKIRCI: “EĞİTİM SİSTEMİNİN DE DEĞİŞEN PARADİGMAYA AYAK UYDURMASI ŞART”

Son dönemde ülkemizde ciddi anlamda bir paradigma değişikliğinin olduğunu hatırlatan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, “Bu değişen paradigma doğrultusunda eğitim felsefemizde de çok ciddi anlamda bir değişim olması lazım. Bugüne kadar bize dayatılan ve John Dewey raporları doğrultusunda hazırlanan bir eğitim sistemimiz ve müfredatımız var. Artık bu eğitim müfredatımızın değişmesi gerekiyor. Gücü ve sermayeyi esas alan değil; insanı merkez alan bir eğitim sistemimize ihtiyaç var. Bunun içinde Eğitim-Bir-Sen olarak çok ciddi bir rapor hazırladık. İnşallah bu raporlarımız da hayat bulur. Bu bağlamda 16 Nisan’ın bol ‘evet’li sandıkların taştığı bir gün olmasını diliyorum. Burada da her bir sendika üyemizin ciddi bir inisiyatif almasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

İSMAİL AYDIN: “REFERANDUMDA İKİ AMACIMIZ VAR”

Referandumda milletin sandıkta neden ‘evet’ demesini istediklerini salondaki üyelere yaptığı bilgilendirmelerle açıklayan AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, “Bizim bu anayasa teklifini hazırlarken iki amacımız var. Biri çift başlılığı ortandan kaldırmak diğeri ise koalisyonların tekrar yaşanmamasıdır. Eğer 2023 hedeflerine, 2071 hedeflerine gerçekten inanıyorsak ülkemizde bu iki başlılığı ortadan kaldırmalıyız. Bu iki başlılık kalkmadığı sürece önümüzde daha çok kaoslar var. Çünkü halkın yüzde 50’sinden fazlasının seçtiği bir cumhurbaşkanı ve yüzde 30’larla, yüzde 40’larla ama hiçbir zaman yüzde 50 olamayacak yine halkın seçtiği bir başbakan her gün karşı karşıya gelecek. Dolayısıyla bu çift başlılık kalkmadığı sürece ülkemizde her gün anayasalar fırlatılır, her gün ayrı bir darbe gerekçesi olur. Bu çift başlılığı kaldırmak için biz, anayasa değişikliğini verdik. Şu an ki başbakanlığı biz, cumhurbaşkanlığı ile birleştirerek; başbakanın bütün yetkilerini cumhurbaşkanına veriyoruz” diyerek, sözlerini şu cümlelerle tamamladı: “İkinci değişiklik amacımız da bu ülkeden koalisyonları kaldırmak. Çok uzağa gitmeyelim 7 Haziran’ı hatırlayalım. Yüzde 41 oy almasına rağmen çoğunluğu sağlayamamış bir AK Parti, 4 ay hükümet kuramadı. Bu ülke 4 ay hükümetsiz kaldı. Biz diyoruz ki ülkeyi sadece cumhurbaşkanı yönetsin. Bu ülkede çekişme olmasın bu ülkede milletten yetki alan cumhurbaşkanı, 5 yıl boyunca hizmet etsin. Milletin karşına geldiğinde bahaneler uydurmasın.”

 

 

Konuşmaların ardından etkinliğe katılımlarından dolayı Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı’ya AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın’a, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ise Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin’e hediye takdim ettiler.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

İntibak Yasası Çıkarsa Emekli Maaşı 1.200 TL Artacak

Memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam için kasım ve aralık aylarının enflasyon rakamlar…