Home GÜNCEL NİLÜFER’DE PİYANO ZİYAFETİ SÜRÜYOR

NİLÜFER’DE PİYANO ZİYAFETİ SÜRÜYOR

- Guncellenme Tarihi: 13 Aralık 2016 11:30
3 min read
NİLÜFER’DE PİYANO ZİYAFETİ SÜRÜYOR için yorumlar kapalı
0

Nilüfer Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen 1. Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması ve Festivali’nde Vladimir Trop ve Tamara Poddubnaya sahne aldı. Dünyaca ünlü iki sanatçı dinleyicilere tam bir piyano ziyafeti yaşattı.

Nilüfer Belediyesi’nin Mix Müzik & AkademiX destekleriyle gerçekleştirdiği 1. Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması ve Festivali ünlü isimleri ağırlamaya devam ediyor.

22 ülkeden 182 yarışmacının yer aldığı Piyano Yarışması tüm heyecanıyla devam ederken, ünlü piyanistler de verdikleri konserlerde sanatseverlere müzik ziyafeti sunuyor.

Nilüfer Belediyesi tarafından Bursa’da ilki gerçekleştirilen Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması ve Festivali kapsamında Moskova Konservatuarı Piyano Bölümü Başkanı Vladimir Tropp ve Long Island Konservatuarı Piyano Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tamara Poddubnaya Nâzım Hikmet Kültürevi’nde sahne aldı.

77 yaşındaki sanatçı Vladimir Trop,  L.V. Beethoven’ın ve Chopin’in eserlerini  piyanosuyla seslendirirken, salonu dolduranlar da keyifle dinledi.

Ünlü piyanist Tamara Poddubnaya da W.A. Mozart’ın,  Schumann’ın ve F. Chopin’in eserlerini dinleyiciler için çaldı.

Vladimir Tropp ve Tamara Poddubnaya konserinin sonunda uzun süre ayakta alkışlandı.

Konseri izleyen Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Aysel Okumuş da Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına sanatçılara çiçek vererek unutulmaz konser için teşekkür etti.

10 Aralık’ta başlayan 1. Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması ve Festivali 14 Aralık’ta görkemli bir konserle sona erecek.  Piyano Yarışması’nda dereceye girenler 14 Aralık Çarşamba günü saat 14.00’de Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi (AKKM)’de

düzenlenecek törende ödüllerini alacak.

Büyük ilgi gören 1. Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması ve Festivali’nin kapanış konserini dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say verecek. Say 14 Aralık Çarşamba günü saat 20.00’de AKKM’de sanat severlerin karşısına çıkacak.

 

 

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Siyasi Partiler Arasında Bayramlaşma Günü

Bugün Ankara’da siyasi partilerin bayramlaşma günü. Partiler karışılıklı olarak birb…