Home GÜNCEL SEVGI YOLU NILUFER’E RENK KATTI

SEVGI YOLU NILUFER’E RENK KATTI

- Guncellenme Tarihi: 2 Aralık 2016 13:36
3 min read
SEVGI YOLU NILUFER’E RENK KATTI için yorumlar kapalı
0

Nilüfer Cumhuriyet Meydanı’na çıkan Sevgi Yolu rengarenk oldu. Nilüfer Belediyesinin yaptığı düzenlemelerle gökkuşağı ve Bursaspor renkleri ile donanan Sevgi Yolu, halkın beğenisini topluyor.

Sevgi ve gülümsemenin eksik olmadığı Nilüfer’de, kente kazandırılan Sevgi Yolu büyük ilgi görüyor. M. Kemal Coşkunöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünden Nilüfer Belediyesi Halk Evi ile Cumhuriyet Meydanı’na uzanan yürüyüş yolu Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından revize edildi.

Sevgi Yolu adı verilen yürüyüş yolu, gökkuşağı renklerinin yanı sıra, Nilüfer Belediyesi’ne ait turkuaz ve Bursaspor’un renkleri yeşil ve beyaz ile boyandı.

Kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi ve eflatun renklerinin hakim olduğu yolda manolya ağaçları ve çimlendirmelerle birlikte yapılan ışıklandırma da Nilüfer halkına ayrı bir güzellik sunuyor.

Yeni yıla girerken topluma umut sevgi ve barış aşılamak adına gerçekleştirilen çalışmalar Sevgi Yolu’nu cazip bir hale getirdi.sevgi-yolu-7

BOZBEY: YAŞAMI SEVGİYE GÖRE DİZAYN EDİYORUZ

Vatandaşlardan büyük ilgi gören Sevgi Yolu’nda Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de eşi Seden Bozbey ile keyifli bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Sevginin herkes için en değerli ifade olduğuna dikkati çeken Başkan Bozbey, “Nilüfer Belediyesi olarak yıllardır yaşamı, sevgiye göre dizayn ediyoruz. Çünkü sevmek ve sevgimizi iletmek başkadır” dedi.

Sevgi Yolu’nda gökkuşağı renklerinin yanı sıra Bursaspor’un renkleri olan yeşil ve beyaz ile Nilüfer Belediyesi’nin rengi turkuazın da kullanıldığını söyleyen Bozbey, “Tüm renkler dünyanın ne kadar güzel olduğunu gösteriyor bizlere. Bu renklerle biz beraberiz ve bütünüz. Yapacağımız farklı uygulamalarla bu yolu  daha da güzelleştireceğiz. Ağaçlandırma çalışmalarıyla burası daha farklı hale gelecek ve Bursa’da çok konuşulan bir yol olacak” dedi.

 

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

23 Nisan Osmangazi’de Dolu Dolu Geçecek

Osmangazi Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda düzenleyeceği etkinli…