Anasayfa EĞİTİM İZNİK 13.HALK TOPLANTISI AYDINLAR MAHALLESİNDE YAPILDI

İZNİK 13.HALK TOPLANTISI AYDINLAR MAHALLESİNDE YAPILDI

6 min read
İZNİK 13.HALK TOPLANTISI AYDINLAR MAHALLESİNDE YAPILDI için yorumlar kapalı
878

Âlimler Diyarı İznik’te halk toplantıları şeklinde düzenlenen mahalle sohbetlerinin 13.sü Aydınlar Mahallesi’nde gerçekleşti.

İznik Kaymakamlığı ve İznik Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği Halk Toplantıları İznik ilçesi taşra mahallelerinde devam ediyor. Toplantılar kapsamında vatandaşlarla karşılıklı fikir alışverişinde bulunularak yapılacak çalışmalar hakkında da bilgi aktarılıyor.

Halk toplantılarında vatandaşlar ile bir araya gelerek devlet ve millet kaynaşmasının en güzel örneğini ortaya koyan başta İlçe Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan ve Belediye Başkanı Osman Sargın’ın yanı sıra katılan kurum ve daire amirleri vatandaşlar tarafından takdirle karşılanıyor.

13’üncü durağında Aydınlar Mahallesi’nde gerçekleşen halk toplantısına İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Osman Sargın, AK Parti İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek, Belediye Başkan Yardımcısı Necati Tosun ve Mehmet Hıştıroğlu, Belediye Meclis Üyeleri Ahmet Yıldırım, Necmettin Çömez, Aydınlar Mahallesi Muhtarı Mehmet Kule’nin, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri ile belediye daire amirlerinin yanı sıra Aydınlar Mahallesi sakinleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını ev sahibi olan Aydınlar Mahallesi Muhtarı Mehmet Kule yaptı. Kule konuşmasında “Öncelikler herkese hayırlı akşamlar diliyorum. Bu akşam bizleri ziyaretleriyle devlet ve millet kaynaşmasını yaşatan değerli misafirlerimize sizlerin adına çok teşekkür ediyorum.” dedi.13-halk-toplantisi-aydinlar-mahallesinde-yapildi-3

Aydınlar Mahallesi’nin yanı sıra, kırsala yaptıkları ve yapılacak olan çalışmaları anlatan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın burada yaptığı konuşmada “Bu akşam siz değerli Aydınlarlı hemşerilerimizin dilek, istek ve şikâyetlerini dinlemek için devletimizin tüm kademeleriyle buradayız. Milletimizin isteklerini bizler kendimize emir olarak biliyor ve bunları yerine getirerek sizlerin yaşam kalitesini biraz olsun arttırmak, memleketimize değer katmak için çalşıyoruz. Taşra mahallelerimizde Tarımsal sulama alanları ve göletlerden, spor sahalarına, köy yollarından, sebze meyve alım merkezlerine kadar vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda devletimizin tüm birimleri çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah bu toplantıda da ihtiyaç duyulan yatırımların bir sonraki halk toplantılarında yapılmaya başlandığını göreceğiz. İlginiz için teşekkür ediyor, hayırlı akşamlar diliyorum” dedi.

Gecede birlik ve beraberliğin önemine değinen İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan “Çok değerli hemşerilerimiz devlet ve millet kaynaşmasının en güzel örneklerinden birini daha bu akşam burada icra ediyoruz. Gerek ilçe belediyemize bağlı birimler, gerek hükümetimize bağlı birimler ile bu sizlerin huzurundayız. Devlet ile milletimizin beraberliğini, ülkemizin bütünlüğünü bozmak isteyen hain yapılara, terörist guruplara asla fırsat vermeyeceğiz. Nasıl bu millet 15 Temuz da hain fetö terör örgütünün karşısında devletiyle dimdik durduysa, bugünde ve yarında devletiyle bir ve beraberdir” dedi.

Mahalle toplantısı konuşmaların ardından Aydınlar Mahallesi sakinleri ile protokol arasında soru cevap şeklinde devam ederken, vatandaşların dilek, istek ve şikâyetleri de ilgili birimler tarafından not edildi.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Bursa Valiliği’nden İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı

Sağlık Bakanlığının 07.05.2021 tarih 739 sayılı yazısında Macaristan tarafından Kovid­19 b…