Home EĞİTİM ORHANELİ BELEDİYESİNDEN ÖRNEK PROJE

ORHANELİ BELEDİYESİNDEN ÖRNEK PROJE

- Guncellenme Tarihi: 30 Kasım 2016 14:07
2 min read
ORHANELİ BELEDİYESİNDEN ÖRNEK PROJE için yorumlar kapalı
0

Orhaneli Belediyesi engelli bireylerin sosyal entegrasyonunu desteklemek ve istihdam kazanmalarını sağlamak amacı ile örnek bir projeye imza attı. AB ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından finanse edilen proje ile 30 engelli birey 6 ay süre ile kurulacak atölyelerde meslek eğitimi alacak.15178239_1885279398368557_611124477144768004_n

Almira Otel’de düzenlenen projenin bilgilendirme toplantısında konuşan Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, engelli bireylerin eğitimi ve mesleki kazanımlarına ilişkin bu proje ile sosyal belediyecilik anlamında önemli bir çalışmayı hayata geçireceklerini söyledi. Bugüne kadar Orhaneli Belediyesinin 6 Avrupa Birliği, 5 Kalkınma Ajansı, 4 Bakanlık projesi olmak üzere toplam 15 sosyal projeyi başarı ile tamamladığını ifade eden Tatlıoğlu, bu son projemiz ile de önemli bir toplumsal farkındalık oluşturacaklarını kaydetti. 3 bin proje arasından desteklenmeye değer görülen proje kapsamında kurulacak ağaç işleri ve sebze yetiştirme atölyeleri sadece eğitim amacı ile kullanılmayacak olup aynı zamanda üretime yönelik çalışmalar içinde altyapı sağlayacak.

Toplam bütçesi 222.340 Avro olan proje kapsamında 1 yıl boyunca ilçe genelinde engelli bireylerin tespitine yönelik veri toplama çalışmaları, istihdam faaliyetleri, bilinçlendirme seminerleri, raporlama çalışmaları yürütülecek.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EĞİTİM
Comments are closed.

Benzer Haberler

Balkanlar’da savaş çanları: Kosova’daki Sırplar NATO askerlerine saldırdı

Kosova’nın kuzeyinde protesto düzenleyen Sırplar, NATO’nun Kosova Barış Gücü b…