Home GÜNCEL SOHBETLER TACİR MAHALLESİ’NDE…

SOHBETLER TACİR MAHALLESİ’NDE…

- Guncellenme Tarihi: 28 Kasım 2016 09:27
6 min read
SOHBETLER TACİR MAHALLESİ’NDE… için yorumlar kapalı
0

Ulema Şehri İznik’te Mahalle Sohbetleri şeklinde düzenlenen halk toplantılarının biri de Tacir Mahallesi’nde gerçekleşti.

İznik Kaymakamlığı ve İznik Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği Mahalle Sohbetleri merkezin ardından İznik ilçesi taşra mahallelerinde de devam etmeye başladı. Toplantı kapsamında vatandaşlarla karşılıklı fikir alışverişinde bulunularak yapılacak çalışmalar hakkında da bilgi aktarılıyor.

İlçe merkezinde ve Taşra Mahallerde vatandaşlar ile buluşan Kaymakam Pehlivan ve Başkan Sargın halkın takdiri ile karşılaşıyor.

Tacir Mahallesinde  gerçekleşen toplantıya İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Osman Sargın, Bursa Büyükşehir İlçe Koordinatörü Serkan Acar, Belediye Başkan Yardımcısı Necati Tosun, Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yıldırım, AK Parti İlçe Başkanı  Tamer Mahmut Hersek, Garnizon Komutanı Binbaşı Fırat Toprak, Tacir Mahallesi Muhtarı Fikret Ölçer, Kamu Kurumu ve Kuruluşlarının müdür ve yöneticileri, belediye daire müdürlerinin yanı sıra mahalle sakinleri de katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını ev sahibi olan Tacir Mahallesi Muhtarı Fikret Ölçer yaptı. Muhtar Ölçer konuşmasında “Öncelikler herkese hayırlı akşamlar diliyorum. Bu akşam bizleri ziyaretleriyle onurlandıran çok değerli misafirlerimize sizlerin adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Tacir Mahallesi’ne, kırsala yaptıkları ve yapılacak olan çalışmaları anlatan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın burada yaptığı konuşmada “Bu akşam siz değerli Tacirli hemşerilerimizin dilek, istek ve şikâyetlerini dinlemek için devletimizin tüm kademeleriyle buradayız. Milletimizin isteklerini bizler kendimize emir olarak biliyor ve bunları yerine getirerek sizlerin yaşam kalitesini biraz olsun arttırmak, memleketimize değer katmak için çalşıyoruz. Geçen yıl geldiğimiz mahalle toplantısında söz verdiğimiz yatırımların başladığını hep birlikte görüyoruz. Tarımsal sulama alanları ve göletlerden, spor sahalarına, köy yollarından, sebze meyve alım merkezlerine kadar sizlerin istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda devletimizin tüm birimleri ile Tacir Mahallemizde çalışmalar devam ediyor. İnşallah bu toplantıda da ihtiyaç duyulan yatırımların bir sonraki halk toplantılarında yapılmaya başlandığını göreceğiz. İlginiz için teşekkür ediyor, hayırlı akşamlar diliyorum” dedi.

Gecede birlik ve beraberliğin önemine değinen İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan “Çok değerli Tacirli hemşerilerimiz devlet ve milletin beraberliğinin en güzel örneklerinden birini bu akşam burada icra ediyoruz. Gerek ilçe belediyemize bağlı birimler, gerek hükümetimize bağlı birimler ile bu akşam sizlerin huzurundayız. Devlet ile milletimizin beraberliğini, ülkemizin bütünlüğünü bozmak isteyen hain yapılara, terörist guruplara asla fırsat vermeyeceğiz. Nasıl bu millet 15 Temuz da hain fetö terör örgütünün karşısında devletiyle dimdik durduysa, bugünde ve yarında devletiyle bir ve beraberdir” dedi.

Mahalle toplantısı konuşmaların ardından Tacirli vatandaşlar ile protokol arasında soru cevap şeklinde devam ederken, vatandaşların dilek, istek ve şikâyetleri de ilgili birimler tarafından not edildi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Şadi Özdemir’den Çalışanlara Aşure İkramı

Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, başkan yardımcıları ile birlikte Halk Evi önünde aş…