Anasayfa EKONOMİ KOYUN KEÇİ VE EKİPMANLARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

KOYUN KEÇİ VE EKİPMANLARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

2 min read
KOYUN KEÇİ VE EKİPMANLARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI için yorumlar kapalı
547

Mustafakemalpaşa Belediyesi, Bursa İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ve  Ziraat Odası desteği ile Türkiye’de ilk defa koyun keçi tanıtımı ve ekipmanları festivali düzenlendi.

Kapalı Pazar yerinde düzenlenen etkinliğe Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinden getirilen 500’e yakın küçükbaş hayvan kurulan 80 padokta meraklılara gösterildi.koyun-keci-ve-ekipmanlari-gorucuye-cikti-4

Birlik yararına iki küçükbaş hayvanın açık arttırma ile satıldığı etkinlikte Şehit ve Gazi Yakınları Derneği adına yardım toplandı.

Bursa İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali İhsan Yıldırım Oran Türkiye’de ilk defa yapılan bu organizasyondaki amaçlarının Türkiyenin damızlık ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla ırkının özelliklerini taşıyan hayvanların üreticiyle buluşmasını amaçladıklarını söyledi.

2 gün sürecek olan organizasyona ev sahipliği yapan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise küçükbaş hayvanların üretimindeki gelişmeleri üreticilerin bir biriyle görüşmesini sağlamak sektördeki yeniliklerin üreticiye sunulmasında yardımcı olmak üzere bu etkinliğin gerçekleşmesine destek verdiklerini söyledi.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Süper Enduro Heyecanı İznik’te Başladı

Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’nın üçüncü ayak yarışları İznik’te magazin startıyla başl…