Home GÜNCEL HİPODROM’DA İZNİK RÜZGÂRLARI ESTİ

HİPODROM’DA İZNİK RÜZGÂRLARI ESTİ

- Guncellenme Tarihi: 19 Kasım 2016 08:55
3 min read
HİPODROM’DA İZNİK RÜZGÂRLARI ESTİ için yorumlar kapalı
0

Türkiye Jokey Kulübü Bursa Osmangazi Hipodromu’nda ikinci kez İznik Koşusu düzenledi. Bursa Osmangazi Hipodromu’nda gerçekleştirilen yarışları İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’da şeref tribününden izledi. Sargın’a burada Hipodrom Müdürü Devrim Evcim eşlik etti.

18 Kasım Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromu’nda düzenlenen İznik Koşusu’nu (KV – 7); Suphi Baydan’ın Beratbey (Doğangün – Hırçın Güzel / Savabey) isimli safkanı, jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde kazandı. Kır erkek tay elde etmiş olduğu bu birincilikle beraber 9. startında 3. birinciliğine ulaşmış oldu.

3 yaşlı 11 Arap tayının kum pistte 1200 metre mesafede birincilik mücadelesi verdiği koşuda ikinciliği Zilli (Kaizbert-Forraydır/Haberbatur) elde ederken, Harzemşahlı (Ağakaraca-Algül/Tırpan) üçüncü, Efe Yürek (Tuncal-Kırgülü/Pegasus) de dördüncü oldu.

Birincilik ikramiyesi 45.500 TL olan koşuda, kazanan Beratbey için bitiriş derecesi 1.24.88 olurken, farklar Boyun – Burun – 3,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Şeref tribününde gerçekleştirilen kupa töreninde, Belediye Başkanı Osman Sargın birinci gelen at sahibi adına Hasan Salih Gavaş’a İznik Çini’si hediye etti.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın yaptığı açıklama da ” Türkiye Jokey Kulübüne ve Yönetimine İznik Koşusu düzenledikleri için teşekkür ediyoruz. İznik’in adını her alanda tanıtmak için çalışıyoruz. İznik Koşusu olarak ilkini geçtiğimiz yıl Ağustos ayında gerçekleştirmiştik. İkinc kez düzenlenmesi bizleri sevindirdi. Yarışlara katılan jokeylere başarılar diliyorum. Yarışmayı kazanan Beratbey isimli atın jokeyini ve sahibini ise tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.hipodromda-iznik-ruzgarlari-esti-1

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın: Başarı ve Üretimin Cinsiyeti Yoktur

Yenişehir Girişimci Kadınlar Derneği’nin ilk toplantısına katılan Belediye Başkanı Davut A…