Anasayfa EKONOMİ BOSB OTOMOTİV KÜMESİ DÜNYA OTOMOTİV BAŞKENTİ DETROİT’TE..

BOSB OTOMOTİV KÜMESİ DÜNYA OTOMOTİV BAŞKENTİ DETROİT’TE..

1 min read
BOSB OTOMOTİV KÜMESİ DÜNYA OTOMOTİV BAŞKENTİ DETROİT’TE.. için yorumlar kapalı
666

Bursa Organize Sanayi Bölgesi (BOSB) Otomotiv Kümesi, 8 firmadan 15 temsilci ile ikili iş görüşmeleri yapmak, dünya otomotiv sektöründeki gelişmeler hakkında bilgi almak ve ilişkileri geliştirmek amacıyla Amerika Birleşik Devletleri’ne (ABD) temaslarda bulunuyor.

T.C Ekonomi Bakanlığı desteği ile çalışmalarını sürdüren otomotiv kümesi bünyesindeki Altaş Kalıp, Ermir Makine, Fompak Otomotiv, HTS Metal Kalıp, İmortaş Otomotiv, Korçim Metal Otomotiv, Meklas Otomotiv ve Şahince Otomotiv firmalarının yer aldığı heyet, Detroit ve Chicago şehirlerine giderek burada bulunan uluslararası otomobil üreticisi markaların üretim tesislerini ziyaret edecekler.

Yaklaşık bir hafta sürecek ziyaret programı kapsamında ABD’li firmalarla B2B görüşmeleri de yapacak olan heyet, otomotiv denince dünyada akla ilk gelen şehir olan Detroit’ de ünlü otomotiv markası Ford’un üretim tesisini de gezecek.

Yeni işbirlikleri olanaklarının da ele alınacağı programda BOSB Otomotiv Kümesi, otomotiv teknolojilerinin konuşulacağı Mobility İnnovation Konferansına da katılacak.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

İçişleri Bakanlığı’nın 14.05.2021 8159 Sayılı Genelgesi Doğrultusunda Alınan İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararı

Sağlık Bakanlığının 07.05.2021 tarihli ve 739 sayılı yazısında Sırbistan ile Kovid­-19 aşı…