Home GÜNCEL İSTİFA EDEN CHP´Lİ BAŞKANDAN KILIÇDAROĞLU’NA “HDP´YE SAHİP ÇIKIYORSUN, BİZE NİYE SAHİP ÇIKMIYORSUN!”

İSTİFA EDEN CHP´Lİ BAŞKANDAN KILIÇDAROĞLU’NA “HDP´YE SAHİP ÇIKIYORSUN, BİZE NİYE SAHİP ÇIKMIYORSUN!”

- Guncellenme Tarihi: 8 Kasım 2016 11:43
8 min read
İSTİFA EDEN CHP´Lİ BAŞKANDAN KILIÇDAROĞLU’NA “HDP´YE SAHİP ÇIKIYORSUN, BİZE NİYE SAHİP ÇIKMIYORSUN!” için yorumlar kapalı
0

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa İl Başkanlığı tarafından görevden alınması için MYK´ya sevk edilen CHP Bursa İnegöl İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar, yönetimi ile birlikte istifa etti.

Halil Büyükışıklar, “Parti içinde ‘Seçimle gelen, seçimle gider´ diyemeyen Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, HDP´yi savunmaya geldiğinde bu sözleri tüm ulusa söylemiştir” dedi.

DÜZMECE SUÇLAR

Parti binasında yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın toplantısı düzenleyen CHP İnegöl İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar, bugüne kadar parti için birçok fedakârlıklarda bulunduklarını belirterek, “Cumhuriyet Halk Partisi İnegöl ilçe yönetimi olarak arkadaşlarımla beraber dürüst, çalışkan ve onurlu birer Atatürkçü olmaya dikkat ettik. Aldığımız tüm görevleri bugün ve daha öncesinde her zaman büyük bir özveri ile gerçekleştirmeye çalıştık. Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün kurucusu olduğu laik, sosyal demokrat ve adaletli bir parti olduğuna inandığımız CHP´de maddi manevi fedakârlıklarda bulunduk. Tüm kamu oyununda bildiği gibi bizler yönetime geldiğimiz gün itibarı ile İnegöl´de CHP ve sol siyaset adına çok farklı bir izlenim yarattık. Halkımızın takdirini aldık. Bu çalışkan ve onurlu duruşumuz siyasetten beklentisi olan bazı şahısları yani Genel Başkanında daha önce ifade ettiği dinozorları rahatsız etmiştir. Dinozordan kasıt asla yaş kıstası değildir. Aksine koltuk, mevki ve makam için her şeyi göze alan hizipçi ve kulisçiler topluluğudur. İçerisinde her yaştan partili bulunmaktadır. Bir ay önce başlayan bu karmaşık süreçte beni ilçe başkanlığından aldığını iddia eden İl Başkanlığı MYK´nın görüşmeyi reddettiği konuyu neden tekrar İl Disiplin Kurulunda yeni bir soruşturma şeklinde başlatmak zorunda kalmıştır. Bu süreçte tüzüğü bilmediklerinin en büyük ispatı budur. Biz asla İl Başkanlığı ile mücadele etmekten kaçmıyoruz. Lakin şahsım adına iddia edilen uydurma ve düzmece suçların hiçbirisi suç değildir. Tamamı parti faaliyetleri gereği süreci hızlandırmak adına yapılmış başarılı çalışmalardır. İlçe kongresinden bugüne süregelen olayların asıl nedeni tamda budur. Önce il delegasyonu sabote edilmiştir. Sonrasında İl Başkanı ile yakınlığı olanlar tarafından Kadın Kollarımız ve Gençlik Kollarımız karıştırılmış ve ilçe yönetimi yıpratılmaya, çalıştırılmamaya uğraşılmıştır” şeklinde konuştu.

CUMHURİYETÇİ VE ATATÜRKÇÜ ÇİZGİSİNDEN ÇIKTIĞINA İNANIYORUM

Büyükışıklar, başarı sağlayamayan bu grupların sonrasında tüzüğün tek cümlesini kullanarak demokrat olmayan bir karara imza attığını, hatta birçok il yöneticisinin konunun detaylarından haberi olmadığını açıkladı. Halil Büyükışıklar, ‘Bu süreçte bir aydır mücadelemizi sürdürüyorduk. Fakat parti içinde ‘Seçimle gelen, seçimle gider´ diyemeyen Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, HDP´yi savunmaya geldiğinde bu sözleri tüm ulusa söyleyebilmiştir. Ben şahsım adına yönetim kurulu üyelerini bağlamayan fikrim doğrultusunda Cumhuriyetçi ve Atatürkçü çizgisinden çıktığına inandığım Sayın Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkanlığı bırakana kadar ya da yeni bir Genel Başkan seçilene kadar sadece ilçe başkanlığı görevimden değil, parti üyeliğimden de istifa ediyorum’ dedi.  Yönetim kurulunun seçimle gelen seçimle gider ilkesinden yola çıkarak, üyelerin kendisinin görevden alındığı için yapılanlardan dolayı yönetim kurulundan istifa ettiklerini söyledi. ‘Bazı yönetim kurulu üyeleri hariç birçoğunun parti üyeliği devam etmektedir. Yönetim kurulu istifa sayısına göre ilçe yönetimi düşmüştür. Bu yaşananlar sırasında bizlere sahip çıkan gerçek Cumhuriyetçi, Atatürkçü ve Demokrat Parti üyelerimize binlerce teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın Hizmetlere Hızlı Başladı

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, seçimden önce verdiği sözleri yerine getirmeye baş…