Home EKONOMİ İnteraktif Pazarlama Zirvesi Bursa’da gerçekleşti

İnteraktif Pazarlama Zirvesi Bursa’da gerçekleşti

- Guncellenme Tarihi: 28 Ekim 2016 11:59
8 min read
İnteraktif Pazarlama Zirvesi Bursa’da gerçekleşti için yorumlar kapalı
0

ipz_bursa2Türkiye’nin en kapsamlı pazarlama etkinliği İnteraktif Pazarlama Zirvesi (İPZ), 9. Anadolu turunun dördüncü zirvesi 26 Ekim’de Bursa’da gerçekleşti.

Marketing Türkiye ve Marketing & Management Institute tarafından düzenlenen İPZ Anadolu 2016’nın bu yıl ki konusu “Yeni Nesil İşler, Süreçler ve Ürünler” oldu. Her yıl olduğu gibi etkinliğin gerçekleştiği ilin ihtiyaçlarına yönelik içerikler sunarak farklılaşan zirveye katılanlar, katılım belgelerini Boğaziçi Üniversitesi’nden aldılar. Zirve etkinliği sonunda Akademetre Araştırma şirketi tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre sektör öncüleri ödül töreni gerçekleştirildi.

Marketing Türkiye ve Marke­ting & Management Institute tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin en kapsam­lı pazarlama etkinliği olan İnteraktif Pazarlama Zirvesi (İPZ) Anadolu, 26 Ekim’de Bursa’da gerçekleşti. 9 yıldır aralıksız devam eden ve Türkiye’nin birçok ilini ziyaret eden İPZ Anadolu’nun bu yıl ki ana teması değişen ihtiyaçlar dikkate alınarak “Yeni Nesil İşler, Süreçler ve Ürünler” olarak belirlendi. Bugüne kadar binlerce pazarlama profesyonelini ve yüzlerce konuşmacıyı aynı çatı altında buluşturan İPZ Anadolu, Bursa’nın ardından İzmir’de yapılacak konferansla devam edecek.

Yeni nesil işler, süreçler ve ürünler tasar­layarak şirketlere katma değer yaratan kuruluşların buluşma platformu olan İPZ Anadolu, bu yılki temasıyla teknolojinin dayattığı de­ğişim konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Yeni dünyanın ge­reklerine uygun iş yapış biçimlerinin tartışma­ya açılan İPZ Anadolu’nun Bursa’ya GarentaDAY, NN Hayat ve Emeklilik, Yapı Kredi Bankası, Aygaz, OutWork Event Design ve TAV İşletme Hizmetleri’nin içerik desteği verdiği kon­ferans dizisinde birlikte iş yapma kültürü konuşuldu.

HER İLİN İHTİYAÇLARINA ÖZEL İÇERİĞE SAHİP BİR ZİRVE

İPZ Anadolu’yu bu yıl farklı kılan bir diğer nokta ise her ilde o ilin ihti­yaçlarına özel içerik hazırlanıyor olması. İl bazında gelişen sektörler ve bu sektörlerin tedarikçilerinin ilgi alanına giren konu ve örneklerle zenginleştirilecek içerikler doğ­rudan fayda odaklı sunuluyor.

GÜNSELİ ÖZEN: “İPZ ANADOLU’DA BU YIL KONULARA DEĞİL, SEKTÖRLERE ODAKLANIYORUZ”

İPZ Anadolu’da il özelindeki ihtiyaçların konferans öncesinde birebir o ilin kanaat önderleriyle yüz yüze yapılan çalışmalarda belirlendiğini ve içeriğe dönüştürüldüğünü ifade eden Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen, “İPZ Anado­lu’da bu yıl konulara değil, sektörlere odaklanıyoruz. Çünkü mega şehirlerin dünyasında, rekabet ülkeler arasında değil, şehirler arasında yaşanacak. Bu durumu sektörler açısından ele almak gerekirse, mobilya sanayimizin İtalyan mobilya sanayi­siyle rekabeti mümkün olmayabilir ancak Kay­seri, Bursa/İnegöl, Ankara gibi bu alanda öne çıkan şehirlerimiz İtalya’nın mobilyada en iyileri Milano, Venezia veya Forli’nin rakibi olabilir. Dolayısıyla kurumsallaşma, perfor­mans ve verimliliğin artırılması, tasarruf ve kârlılığın yükseltilmesi konularına ağırlıklı olarak değinerek, olgunlaşmış sektörlerin ihtiyaçlarını belirleyeceğiz” dedi.

SEKTÖR ÖNCÜLERİNE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

İPZ Anadolu kapsamında bu yıl da her il için AKADEMETRE Araştırma şirketiyle birlikte yürütülen sektör öncüleri araştırması sonuçlarına göre il ya da bölge bazlı başarılı kurum ve kişiler ödüllendi­rildi. Ödül alan kurumlara plaketleri Kalder Bursa Şubesi Başkanı Erdal Elbay ve Bursa Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Bedirhan Bozali tarafından takdim edildi.

ÖDÜL ALAN KURUMLAR:

Bursa’ya Değer Katan Kurum     – BTSO / İbrahim Burkay / Mehmet Akif Altay

Tekstil Sektörü                                – Özdilek / Sedat Yamansucu

Makina Sektörü                               – Ermaksan / Korhan Atay

Süt ve Süt Ürünleri                        – Eker Gıda / Özge Kiraz

Enerji                                                 – CLK Uludağ Elektrik / Ali Erman Aytac

Otomotiv Yan Sanayi                    – Beyçelik Gestamp / Meltem Bilmiş

Yapı Sektörü                                     – Bursa Beton / Fatih Vardar

Tarım Sektörü                                  – Alara & Alanar / Yavuz Taner

Mobilya ve Dekorasyon                   – Weltew Mobilya / Akın Can

 

Ayrıca bu yıl yeni bir yaklaşım olarak Boğaziçi Üniversitesi ile de amaç birlikteliği yapıldı. Akademi desteği de alan İPZ Anadolu’ya katılanlara Boğaziçi Üniversitesi’nin katılım belgesi verildi.

 

 

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EKONOMİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Zabıta Ekiplerinden Dilencilere Operasyon

Nilüfer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, rutin denetimler çerçevesinde vatandaşların …