Home GÜNCEL İLYAS KAYA: “VATAN İÇİN CANINI SİPER EDEN GENÇLERE DAHA FAZLA İMKAN SAĞLANMALI”

İLYAS KAYA: “VATAN İÇİN CANINI SİPER EDEN GENÇLERE DAHA FAZLA İMKAN SAĞLANMALI”

- Guncellenme Tarihi: 24 Ekim 2016 17:27
8 min read
İLYAS KAYA: “VATAN İÇİN CANINI SİPER EDEN GENÇLERE DAHA FAZLA İMKAN SAĞLANMALI” için yorumlar kapalı
0

Eğitim-Bir-Sen Bursa 2 Nolu Şubesi, Ekim ayı il divan toplantısında gençlerin sorunlarına dikkat çekti. Toplantıda 15 Temmuz gecesi gençlerin gösterdiği özverinin altını çizen Eğitim-Bir-Sen Bursa 2 Nolu Şube Başkanı İlyas Kaya, “Darbe teşebbüsünde gençlik de üzerine düşen vazifeyi hakkıyla yerine getirdi ve bu ülkenin geleceğini hayatı pahasına müdafaa etti” dedi

Eğitim-Bir-Sen Bursa 2 Nolu Şubesi, Ekim ayı il divan toplantısını üyelerinin yüksek katılımıyla gerçekleştirdi. Sendikanın il divan toplantısının gündeminde ise, gençlerin sorunları ve 15 Temmuz gecesi gösterdiği duyarlılık ele alındı. Darbe teşebbüsünde gençlik de üzerine düşen vazifeyi hakkıyla yerine getirdiğini ifade eden Eğitim-Bir-Sen Bursa 2 Nolu Şube Başkanı İlyas Kaya, “15 Temmuz gecesi ülkeyi bir kaos ortamına sürüklemek ve millet iradesini gasp etmek için kalkışılan hain darbe teşebbüsünün, canını millet için feda, bedenini de siper eden şehitler ve gaziler sayesinde bertaraf edildi. Darbe teşebbüsünde gençlik de üzerine düşen vazifeyi hakkıyla yerine getirdi ve bu ülkenin geleceğini hayatı pahasına müdafaa etti. Gençliğimiz her konudan haberdar, sorunlara duyarlı, bilgiye kısa sürede ulaşabilen, tehlike karşısında derhal harekete geçebilen, donanımlı bir gençlik olduğunu çok iyi bir şekilde gösterdi. Bizim en büyük şansımız gençliğimiz. Dağ gibi bir gençlik ordusu Türkiye her dara düştüğünde orada olduğunu her daim hissettiriyor” diye konuştu.

GENÇLER YALNIZ ZOR GÜNLERDE HATIRLANMAMALI

Gençlere daha fazla imkan sağlanması gerektiğini işaret eden İlyas Kaya, “Vatan için canını siper eden gençlere artık daha fazla imkan sağlaman önemi bir kez daha acı bir şekilde anlaşılmıştır. Yurtlarda çalışma odaları, ibadethanelerin tefrişat ve büyüklüğü konusunda iyileştirmeler yapılmalıdır. Milli ve manevi hassasiyetlerimizi gözeteceksek yurtlarımızı buna göre dizayn etmemiz lazım. Devletimizin görevlendireceği kişiler haftalık seminer ve söyleşiler yapmalı, gençliğin içinde olduğu sorunları hem tetkik hem de çözme gayreti içinde olmalıdır. Üniversitelerle Kredi Yurtlar Kurumu arasında irtibatın kuvvetlendirilmesi için üst düzey komisyonlar kurulup görevlendirilmesi de dahil yeni, kalıcı çözümlere gidilmelidir” şeklinde konuştu.

GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI PERİYODİK BİR TAKVİME BAĞLANSIN

Üniversitelerde okuyan gençlerin ve Kredi Yurtlar Kurumu personellerinin yaşadığı sıkıntıları dile getirerek hızlı bir şekilde sorunların çözümünü isteyen Kaya, “Fiilen sorunları yüz yüze, bir anne-baba şefkatiyle çözmeye çalışan Kredi Yurtlar Kurumu personelinin özlük haklarının ihmal edilmemesi lazım. Gençlikle ilgili tasavvur edilen her şeyi yapacak yetkinlikte genç, dinamik kadro kaderine terk edilmemeli, motivasyonu yüksek tutacak düzenlemeler yapılmalıdır. Genel merkezimiz zaten Kredi Yurtlar Kurumu ile yakinen sorunları istişare ediyor. Ancak altını çizerek ifade ediyorum. Çok hızlı bir şekilde görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı açılmasına, vardiya sisteminin servis saatlerine göre düzenlenmesine, Özel ve gece hizmetleri nöbet izinleri konusunda kısıtlamaların kaldırılmasına, servis sorununun çözümüne ihtiyaç var. Nakil işlemleri ya uzun sürüyor ya da olumsuz sonuçlanıyor. Mesai saatleri yüksek olmasına karşın ücretler düşük. Yetersiz sayıda personel büyük kapasitedeki yurtlarda hizmet vermekte çok zorlanıyor. Bunları düzeltmedikçe yurtlarımızın kapsamı yatakhane, yemekhane, kafeterya ile sınırlı kalacaktır” diyerek, sözlerini şu cümlelerle tamamladı: “Bu bağlamda bir kez daha 15 Temmuz’da yapılan hain darbe girişimine karşı koyan şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimiz ve gözünü kırpmadan öne atılan gençlerimiz için milletçe elimizden gelenin en iyisini yapmak boynumuzun borcudur. Sendika olarak mazlum nerede ise biz onun yanında olacağız. Davet beklemeyeceğiz. Durmadan, dinlenmeden gençlerimiz için en iyisini isteyene omuz vereceğiz.”

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Zabıta Ekiplerinden Dilencilere Operasyon

Nilüfer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, rutin denetimler çerçevesinde vatandaşların …