Home GÜNCEL Güneybayır Mahallesi Camii Çevresi Yenileniyor…

Güneybayır Mahallesi Camii Çevresi Yenileniyor…

- Guncellenme Tarihi: 3 Eylül 2016 13:12
3 min read
Güneybayır Mahallesi Camii Çevresi Yenileniyor… için yorumlar kapalı
0

Osmangazi Belediyesi, Güneybayır Mahallesi Camii’nde çevre düzenleme çalışmaları başlattı.  Yürütülen çalışmalar kapsamında cemaatin kullanabilmesi için camii bahçesine çok amaçlı bir salon inşa edilirken, şadırvan ve abdest alma yerleri de yenilenecek.

 

Osmangazi Belediyesi, ibadetin yanı sıra vatandaşların buluşma noktası olan camilerin çevresini güzelleştirmeye devam ediyor. Güneybayır Mahallesi Camii’nde çevre düzenleme çalışmaları başlatan Osmangazi Belediyesi, cami bahçesine 250 metrekarelik çok amaçlı salon inşa ediyor. İnşa edilen binanın üzeri cami avlusu olarak kullanılacak. Avlunun üstü kapatılarak oturma alanı oluşturulacak. Ayrıca caminin şadırvanı ve abdest alma yerleri ile gasilhane de yenilenecek.

 

Osmangazi Belediyesi, Köy Konağı’nın yenilenmesi için de çalışma başlattı. Köy Konağı içerisinde yer alan muhtarlığın iç ve dış cephesi bakımdan geçirilerek tesisatlar yenilenecek. Çatısının da yeniden inşa edileceği Köy Konağı içerisinde yer alan mutfak ve kahvehanenin tesisatları da elden geçirilecek.

Camii Yenileme 2

 

DÜNDAR: CAMİLERİMİZİN İHTİYAÇLARINI GİDERİYORUZ

Güneybayır Mahallesi’ni ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Camiler, manevi değer taşıyan yerler. İlçemiz sınırları içerisinde yer alan bütün camilerimize duyulan ihtiyaçlar doğrultusunda hizmetler götürüyoruz. Çevre düzenlemesi ve dış cephe yenilemesi çalışmalarının yanı sıra, camilerimizin temizliklerini yapıyor, park ve bahçelerini yürütülen çalışmalarla güzelleştiriyoruz. Güneybayır Mahallesi Camii çevresini de yürüttüğümüz çalışmalarla yeniliyoruz” dedi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Zabıta Ekiplerinden Dilencilere Operasyon

Nilüfer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, rutin denetimler çerçevesinde vatandaşların …