Anasayfa EĞİTİM KENT KONSEYİ KADINLARI GÖLCÜK’TE BİLGİLENDİ…

KENT KONSEYİ KADINLARI GÖLCÜK’TE BİLGİLENDİ…

2 min read
KENT KONSEYİ KADINLARI GÖLCÜK’TE BİLGİLENDİ… için yorumlar kapalı
626

mkk-08-3

 

 

Gölcük’te davet üzerine Uluslararası Nakışlı Kırkyama Şenliği’ne katılan Mudanya Kent Konseyi bünyesindeki kadınlar, Eylül ayında başlayacakları kurs öncesinde kırkyama hakkında bilgi sahibi oldu.

Eylül ayında Kırkyama Kursunu başlatacak olan Mudanya Kent Konseyi, Gölcük Belediyesi’nin bu yıl 26-28 Ağustos tarihlerinde 7.’sini düzenlediği Uluslararası Nakışlı Kırkyama Şenliği’ne katıldı.

Gölcük Değirmendere Çınarlık Meydanı’nda açılan, geleneksel el sanatları ve kırkyama ustalarının da hazır bulunduğu şenlikte, Mudanya’da kursa başvuran kadınlar, Kent Konseyi Kültürel ve Sosyal İşler Sorumlusu Tümay Erim Öztan ile Kadın Meclisi Başkanı Nuray Uzer’in rehberliğinde eserleri inceledi. Şenlik alanında yerlerini alan konuk kırkyamacıların eserlerini yakından takip eden Mudanyalı kadınlar, Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi El İzi Gönüllü Sanat Atölyesi eğitmenlerinin yemeni ve gölge işi sunumunda da geleneksel el sanatları hakkında bilgi sahibi oldu.

Mudanya Kent Konseyi Sosyal ve Kültür İşler Çalışma Grubu Sorumlusu Tümay Erim Öztan, 20 Eylül’den itibaren Salı ve Perşembe günleri olmak üzere haftada iki gün sürecek “Sandığımızdaki Hazine” adlı Kırkyama Atölyesi Kursu’na katılım için başvuruların sürdüğünü söyledi.

mkk-08-2

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

İmsiad’tan Başkan Gürkan’a Hayırlı Olsun Ziyareti

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Musta…