Home EĞİTİM BAŞKAN EDEBALİ MEVLANA KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNİ ANLATTI…

BAŞKAN EDEBALİ MEVLANA KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNİ ANLATTI…

- Guncellenme Tarihi: 24 Ağustos 2016 10:36
6 min read
BAŞKAN EDEBALİ MEVLANA KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNİ ANLATTI… için yorumlar kapalı
0

ust

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçenin yarınlarını kurtaracak kentsel dönüşüm çalışmalarının, Mevlana Mahallesi projesi kapsamında mahalle sakinlerini bilgilendirdi. Belediye Meclis salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme sunum toplantısına AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Mevlana Mahallesi Muhtarı Samet Efe ve Mevlana Kentsel Dönüşüm Derneği Başkanı Harun Özyürek ve mahalle sakinleri katıldı. Mevlana Kentsel Dönüşüm Projesi’nde bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Göreve geldiğimizden bu yana ‘Yıldırım’ın ana sorunları nelerdir? ‘Kalıcı sorunlara nasıl çözüm üretilebilir?’ bunlar üzerinde çalışıyoruz. Bölge yalnızca Yıldırım’ın değil, Bursa’nın en dikkat çeken alanı olacak. Mevcut yakın çevre yolları ve diğer ana ulaşım akslarıyla Mevlana Mahallesi kolay erişilebilir bir alan olacak” diye konuştu.

‘ELEKTRİK VE SU KONUSUNDA KATKI KOYDUK’

İlçedeki plansız yapılaşma sonucu yaşanan sorunların çözümü hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Edebali, “Yaklaşık 40 bin insanımız elektrik ve suyu dolaylı yollardan kullanıyor. Kentsel gelişim alanı ilan edilen bölgelere 10 yıllığına elektrik ve su verilmesi için, milletvekillerimizle ve bakanlarımızla görüşerek 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun’un çıkmasına katkı koyduk. Ancak elektrik ve su vermek evlerimizi kurtarmaz. İlçemizin esas sorunu plansız yerleşim alanları” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK PROJE

Kentsel dönüşümde insanların yaşamına uygun alanlar yoksa başarıyı yakalamanın mümkün olmayacağını vurgulayan Başkan Edebali, ”Yıldırım’daki en önemli amacımız gecekonduda oturan vatandaşlarımızın kentsel dönüşümden sonra da yine aynı bölgede yeni konutlarda yaşamasıdır. İnsanların mağdur olmayacağı ve dönüşümün gerçekleşeceği bir modeli ortaya koyduk” ifadelerini kullandı. Mevlana Kentsel Dönüşüm Projesi’nde yapılan çalışmaların tarihsel gelişimini mahalle sakinlerine aktaran Başkan Edebali, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 1/1000 ölçekli planlarda dönüşüm yetkisi verdiği Türkiye’deki sayılı belediyelerden biriyiz. 624 daire 130 işyeri bulunan inşaat alanının tüm mühendislik projesi tamamlanarak açık ihaleye çıkıldı. Dönüşüm tamamlandığında bölge yalnızca Yıldırım’ın değil, Bursa’nın en dikkat çeken alanı olacak. Projenin sonunda Türkiye’deki dönüşüme örnek bir çalışma ortaya koymuş olacağız” şeklinde konuştu.

Yıldırm

Yıldırımm

‘DÖNÜŞÜM ÖVÜNÇ KAYNAĞIMIZ OLACAK’

Başkan Edebali, “Kentsel dönüşümün başarılı olduğu yerlerde vatandaş ve belediyenin yakın işbirliği gerçekleştirerek bu başarıyı elde ettiklerini görüyoruz. 2017 yılı içerisinde Yıldırım’ın birçok bölgesinde kentsel dönüşüm çalışmaları başlamış olacak. Vatandaşı mağdur etmeden tamamlanacak kentsel dönüşüm bizlerin övünç kaynağı olacaktır” ifadelerini kullandı.

Yıldırım

 

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EĞİTİM
Comments are closed.

Benzer Haberler

Mustafakemalpaşaspor Belediye Hazırlık Maçına Çıkıyor

Geçtiğimiz sezon namağlup olarak Bölgesel Amatör Lig’e yükselerek rakip tanımayan Mustafak…