Home EĞİTİM Acemler’in adı Bursaspor oldu.

Acemler’in adı Bursaspor oldu.

- Guncellenme Tarihi: 24 Ağustos 2016 10:45
8 min read
Acemler’in adı Bursaspor oldu. için yorumlar kapalı
0

– BURSASPOR YÖNETİMİ VE TARAFTARLARDAN GELEN YOĞUN TALEP ÜZERİNE ACEMLER METRO İSTASYONU’NUN ADI, BURSASPOR İSTASYONU OLARAK DEĞİŞTİRİLİYOR.
– BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, YENİ STADYUMUN HEMEN ÖNÜNDEKİ İSTASYONUN MAÇ ÖNCESİ VE SONRASI TARAFTARLARIN EN ÖNEMLİ BULUŞMA NOKTASI OLDUĞUNU BELİRTEREK, ARTIK BU İSTASYONUN İSMİNİN BURSASPOR İSTASYONU OLDUĞUNU SÖYLEDİ.
– BURSASPOR KULÜP BAŞKANI ALİ AY İSE BAŞKAN ALTEPE’NİN NE KADAR BURSASPOR SEVDALISI OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA GÖSTERDİĞİNİ BELİRTTİ.

recooo

BURSA – Bursaspor yönetimi ve taraftarlardan gelen yoğun talep üzerine Acemler Metro İstasyonu’nun adı, Bursaspor istasyonu olarak değiştiriliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yeni stadyumun hemen önündeki istasyonun maç öncesi ve sonrası taraftarların en önemli buluşma noktası olduğunu belirterek, artık bu istasyonun isminin Bursaspor istasyonu olduğunu söyledi. Bursaspor Kulüp Başkanı Ali Ay ise Başkan Altepe’nin ne kadar Bursaspor sevdalısı olduğunu bir kez daha gösterdiğini belirtti.

Vakıfköy’deki tesislerin onarılmasından Özlüce’deki tesislerin eksikliklerinin giderilmesine, yeni stadyumdan akaryakıt istasyonu için yer tahsisi yapılmasına ve Keles Gököz Göleti’nin bulunduğu alana kamp tesisleri kazandırılmasına her alanda Bursaspor’a destek veren Büyükşehir Belediyesi, takımın ismini farklı alanlarda da ölümsüzleştiriyor. Bursaspor Kulüp yönetimi ve taraftardan gelen yoğun talep üzerine yeni stadyumun hemen önünde bulunan Acemler Metro İstasyonu’nun isminin de Bursaspor İstasyonu olarak değiştirilmesine karar verildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Bursaspor Kulüp Başkanı Ali Ay, Bursaspor’un tüm Bursalılar tarafından sahiplenilmesi amacıyla alınan kararı Acemler Metro İstasyonu önündeki yaptıkları basın açıklaması ile kamuoyuna duyurdu.

İstasyon Bursaspor’a göre dizayn edilecek
Büyükşehir Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın tanıtımı açısından en önemli değerlerden birinin de Bursaspor olduğunu söyledi. Bu nedenle hem Büyükşehir Belediyesi hem de ilçe belediyeleri olarak Bursaspor’a her zaman destek verdiklerini dile getiren Başkan Altepe, “Bursaspor’un gerçek anlamda Bursa’mızın değeri olması ve tüm kesimler tarafından sahiplenilmesi, marka ve tanıtım açısından Bursa’mızın gururu olması noktasında elimizden gelen gayreti göstermeye devam ediyoruz. Bursa’nın her köşesine serpilmiş tesisler ve isimlerle bu sahiplenmenin gerçekleşmesini amaçlıyoruz. Acemler İstasyonu da dünya çapında bir stat olan yeni stadımızın hemen yanında. Bu istasyonu Bursaspor’a göre yeniden dizayn ediyoruz. Çünkü Bursasporluların gelip toplandığı, maç öncesi ve sonrası en önemli buluşma noktası burası. Buranın adını Bursaspor istasyonu olarak değiştiriyoruz. İstasyonumuz da buna göre dizayn edilecek. İçeriye giren Bursaspor’u yaşayacak. Bursa’nın kulübüne, takımına, renklerine sahip çıkan bir il olduğunu herkes görmüş olacak. Güzel bir başlangıç yaptığı yeni sezonda Bursaspor’a başarılar diyorum” diye konuştu.

reco

Alem taraftar görsün
Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay ise bu kararla birlikte Başkan Altepe’nin nasıl bir Bursaspor sevdalısı olduğunu bir kez daha gösterdiğini kaydetti. Bursaspor’a tesislerin yapılacağı Gököz Göletinde dün konuyu Başkan Altepe ile görüştüğünü kaydeden Ay, “Dün konuştuk, bugün karar verdik. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu hafta önemli bir maçımız var. Maç önemli ama daha da önemlisi 15 Temmuz’da kötü şeyler yaşadık. Halkımız bütünleşti, birlik beraberlik içinde darbe girişimini bertaraf etti. Bizde bu maçta demokrasi şehitlerini anmak için güzel programlar yapıyoruz. Bütün taraftarı birlik beraberlik için maça bekliyoruz. Sezon başladı. Artık bundan sonra bahane üretmesinler. Stat yetişmedi, transfer yapılmadı gibi şeyler duymak istemiyorum. Bütün taraftarlarımızı bekliyorum. Bütün Türkiye Bursaspor taraftarını görecek. Lafın sonunda şunu söylemek istiyorum. Alem taraftar görsün” dedi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EĞİTİM
Comments are closed.

Benzer Haberler

Mustafakemalpaşaspor Belediye Hazırlık Maçına Çıkıyor

Geçtiğimiz sezon namağlup olarak Bölgesel Amatör Lig’e yükselerek rakip tanımayan Mustafak…