Home EĞİTİM Engelleri El Sanatıyla Aştılar

Engelleri El Sanatıyla Aştılar

- Guncellenme Tarihi: 22 Ağustos 2016 13:33
4 min read
Engelleri El Sanatıyla Aştılar için yorumlar kapalı
0

Osmangazi Belediyesi Engelli Bakım Merkezi’nin (OBAM) düzenlediği ‘El Sanatları Teknolojisi Eğitim Programı’na katılan vatandaşların hazırladığı eserler büyük beğeni topladı. Kursa katılıp başarılı olan 37 kursiyer, sertifikalarını Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın elinden aldı.

engelleri-sanatla-astilar-8711776_o

Engelli vatandaşların sosyal hayata tutunup toplumla iç içe, engelsiz bir yaşam sürmelerine yardımcı olmak için büyük bir çaba sarf eden Osmangazi Belediyesi, bu çalışmalarını OBAM’da gerçekleştirilen birbirinden farklı etkinliklerle sürdürüyor. 1 öğretmen ve 5 görevli personel nezaretinde 7 ay süren ‘El Sanatları Teknolojisi Eğitim Programı’nı başarıyla tamamlayan engelli kursiyerler, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. OBAM’da gerçekleştirilen törende konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Bugün burada çok güzel eserlerin yer aldığı bir de sergi açtık. OBAM’da eğitim gören engelli vatandaşlarımızın el becerilerini geliştiren çok güzel eserler ortaya çıkmış. Her biri sanat eseri diyebileceğimiz, el emeği, göz nuru ile hazırlanmış tesbihler, kolyeler ve resimlerle birlikte çeşitli hediyelik eşyalar, kendilerine destek verildiğinde neleri başarabileceklerinin adeta bir ispatı niteliğinde” dedi.

1256243330881

Osmangazi Belediyesi Engelli Bakım Merkezi OBAM’ın, engelli vatandaşların topluma kazandırılması, engelleri aşıp sosyal hayata tutunmalarına yardımcı olmak için kurulmuş çok önemli bir merkez olduğunu ifade eden Başkan Dündar, “Ben öncelikle velilerimize, çocuklarını gönderip bu merkeze sahip çıktıkları için çok teşekkür ediyorum. Burada görevli arkadaşlarımız da, çocuklarımızın gelişimine, psikolojik olarak kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı oluyor. OBAM’da eğitimin yanında keyifli vakit geçirme imkanı da buluyorlar” diye konuştu. Kursa katılan engelli vatandaşlar ile ailelerini tebrik eden Dündar, “Bu çalışmalar sonunda başarı yakalanınca, bu işe emek verenleri mutlu eden bir tablo ortaya çıkıyor. Bu güzellik, mutluluk daim olsun istiyorum. Bugüne kadar pek çok örnek sosyal sorumluluk projesine imza atmış bir belediyeyiz. Eğitimin yanında, çocuklarımız için geliştirdiğimiz sosyal aktivitelerle, onların hayatlarına bir farklı pencere açmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Konuşmasının ardından, kursa katılan 37 engelli kursiyere başarı sertifikalarını veren Başkan Dündar’a, kursu başarıyla tamamlayan öğrencilerden Nurten Dizman, kendi yaptıkları yeşil beyaz bir tesbih hediye etti.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EĞİTİM
Comments are closed.

Benzer Haberler

Kayıhan Pala ‘Cezaevlerindekilerin Sağlık Hakları Sağlanmalıdır!’

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili ve Halk Sağlığı Profesörü Dr. Kayıhan Pala, ken…