Home EKONOMİ ACAR BAŞKAN, BU SORULARI NEDEN CEVAPLAMIYOR?

ACAR BAŞKAN, BU SORULARI NEDEN CEVAPLAMIYOR?

- Guncellenme Tarihi: 3 Ağustos 2016 14:31
7 min read
ACAR BAŞKAN, BU SORULARI NEDEN CEVAPLAMIYOR? için yorumlar kapalı
0

KESTEL BELEDİYE BAŞKANI YENER ACAR’A YAYINLADIĞIMIZ HABERDE AŞAĞIDAKİ SORULARI SORMUŞTUK. BAŞKAN BİR BİLDİRİ YAYINLAYARAK SORULARIN BİR KISMINI CEVAPLAMIŞ, LAKİN EN ÖNEMLİ SORULARI ES GEÇMİŞ… ASIL ÖNEMLİ SORULAR OLDUĞU GİBİ DURUYOR…!

BU SORULARA ŞUNU DA EKLEYELİM: O GECE BULUNDUĞU OSMANİYE KÖYÜNÜN İMAMI DA PARALEL BAĞLANTILAR YÜZÜNDEN GÖREVDEN ALINDI. 15 TEMMUZ GECESİ OSMANİYE KÖYÜNDE EVİNDE BULUNMAYAN ACAR’IN, AYNI KÖYDE KİMİN EVİNDE OLDUĞUNU DA MERAK EDİYORUZ…!

EVET İŞTE O SORULAR:

15 Temmuz gecesi Kestel Belediye Başkanı Yener Acar Osmaniye Köyünde, kendi evleri olmasına rağmen neden bir başka arkadaşının evine gitti?

Aynı gece darbe girişimi olduğunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sokağa çıkın çağrısı yaptığı halde ve bir sivil toplum kuruluşu meydanda olmasına rağmen İlçe Başkanı Necmettin Ekinci ile Belediye Başkanı Yener Acar neden yoktu?

Teşkilattan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısına, Acar’ın nerede olduğu sorulduğunda “başkan kaçtı, telefonu kapalı” dedi mi, neden dedi?

Yener Acar, Osmaniye’de başka bir arkadaşının evinde bulunduğunda meydana gelmek istemediği, zorla getirildiği, saat iki buçuk, üç civarı geldiği doğru mu? Halka dağılın sorun çıkmasın dedi mi?

Acar’a konuşması gerektiğini söylendiğinde “ben konuşmayayım, ne diyeceğim” dedi mi?

Acar, zorla yaptırılan bu konuşmada “paralel, FETÖ” sözlerini neden kullanmadı?

Sonrasındaki iki günde Kestel’de Demokrasi Nöbeti organizasyonu neden yapılmadı?

Üçüncü günden itibaren yapılan mevlit ve duadan sonra yani yatsı namazından sonra Kestel halkı meydandan uzaklaştırıldı mı?

Bir gece yapılan konvoyu; tartışma, taşkınlık çıkma ihtimaline rağmen Alevi mahallesinde gönderdi mi? Burada konvoyla Alevi bir genç arasında çıkan tartışmanın duyarlı halk tarafından engellendiği doğru mu?

Neden beşinci ya da altıncı güne kadar Fomara’daki demokrasi meydanına gelmedi? Beşinci günden sonra katıldığında, çektirdiği fotoğraflar gençlik ve kadın kolları tarafından paylaşılırken o güne kadar neden iştirak etmediği kendisine soruldu mu?

Darbe girişimi başladıktan sonra ilk iş gününde belediyede personele bu konuyla ilgili konuşmayı yasakladı mı?

Kestel’de FETÖ örgütü ile yakın bağlantısı bilinen bir işyerinin kaçak olan çıkmasına neden göz yumdu? 15 Temmuz’dan sonra bu işyerine mühürleme işlemi yapıldı mı?

Bir önceki yerel seçimlerdeki ilçe başkanı Mehmet Gürel’in eşinin AK Parti karşıtı olduğu, başka bir partiye çalıştığı bilindiği halde neden orada tutuldu?

Yener Acar ve Mehmet Gürel eliyle meclis üyesi listesine konan, Paralel Çete okullarında eğitim gören M.V.A. neden teknik başkan yardımcılığına getirildi?

Akabinde ilçe başkanı yapılan Necmettin Ekinci’nin Kestel’de konuşulduğu üzere paralelle yakın teması olduğu doğru mu? Ekinci’nin bir önceki dönem belediye başkan yardımcılığı yaptığı, paralelle yakın temasta olduğu konuşulmasına rağmen görevinde neden tutuldu?

Yerel seçim çalışmalarında Yener Acar ve Mehmet Gürel, yaptıkları ev ziyaretlerinde hane sakinlerinin “cemaat kendi öğrencilerine gece kaldırıp Cumhurbaşkanına beddua ettiriyormuş” söylediklerinde “yok efendim öyle bir şey” deyip sohbeti kapattıkları doğru mu?

15 Temmuz’a kadar Yener Acar’ın eşi ve kızı vesilesiyle kendilerine sıra geldiğinde paralel ablaların sohbeti Acar’ın evinde yapılmaya devam etti mi?

BAŞKAN YENER ACAR BU SORULARA CEVAP VERDİĞİNDE, BELEDİYEDE GÖREVLİ VE FETÖ İLE BAĞLANTISI OLAN DİĞER İSİMLERİ AÇIKLAYACAĞIZ.

IMG_4641

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EKONOMİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Karacabey Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na Türkiye’nin Dört Bir Yanından Yoğun İlgi

Tarıma dayalı sanayisiyle köklü bir geçmişi bulunan ve sahip olduğu geniş coğrafyasında, y…