Home GÜNCEL Mudanya Ak Parti’de siyasi deprem

Mudanya Ak Parti’de siyasi deprem

- Guncellenme Tarihi: 25 Kasım 2016 14:51
7 min read
Mudanya Ak Parti’de siyasi deprem için yorumlar kapalı
0
 Ak Parti’de adeta siyasi bir deprem yaşanıyor. AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Erdal Kaya istifa ederken, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in faaliyet raporuna “evet” diyen Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak’ın da istifasının istendiği öne sürüldü.
AK Parti’nin Bursa’da kazanamadığı 2 ilçe olan Nilüfer ve Mudanya’da parti örgütlerinde siyasi deprem yaşanıyor. Kısa süre önce Mudanya’da İlçe Başkanı Erdal Kaya ile eski ilçe başkanı ve AK Parti Mudanya Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Kadir Kahraman’ın küfürleşmeye varan kavgası, teşkilatta yaşanan sıkıntıyı iyice gün yüzüne çıkardı. Mudanya İlçe Başkanı Erdal Kaya’nın istifasıyla sıkıntılar yeni bir boyut kazandı. AK Parti İlçe Başkanlığı’nda yapılan grup toplantısında yaşanan kavga İl Başkanlığı’na aksetmesinin ardından İl Yönetimi Erdal Kaya’dan yana taraf olmuş ve Kadir Kahraman kesin ihraç istemi ile Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti.
BEL ALTI SİYASETTEN YORULDUM
Tüm bu yaşananların ardından İlçe Başkanı Erdal Kaya, dün görevinden istifa ettiğini kamuoyuna açıkladı. Kaya, son dönemde parti içinde yapılan belden aşağı siyasetin sağlığını olumsuz etkilediğini ve haksız yere yıpratıldığını belirterek, sağlık sorunlarını aşmak için bu istifanın kendisine fırsat yaratacağını, stresten uzak durmayı planladığını kaydetti. Erdal Kaya olarak siyasetten bugüne kadar bir rant elde etmediğini, haksız bir kazanç sağlamadığını ve haksız kazanca aracılık etmediğini dile getiren Kaya, “Günü gelir siyasetten rant sağlayanlar, olunmaması gerekenlerle can ciğer olanlar, iş yapanlar bedelini öder. Ben Erdal Kaya olarak partimin her zaman samimi olarak şaibesiz olarak yanındayım. İlçe Başkanlığından istifa etmiş olmam bu gerçeği asla değiştirmez. AK Parti’nin her zaman samimi zeminde bir neferiyim. İlçe başkanlığım süresince samimi olarak yanımda emek sarf eden partidaşlarıma teşekkür ederim” dedi.
AKIL ALMAZ İDDİALAR
Kaya, istifasını bu sözlerle açıklarken, parti kulislerinde ise bambaşka iddialar gündeme taşındı. Kaya’nın partili bir bayana attığı mesajlar nedeniyle Genel Merkez’e çağrıldığı ileri sürülürken, geçen hafta Genel Merkez’de bu mesaj dökümlerinin kendisinin önüne konularak istifasının istendiği iddia ediliyor. Partide özellikle kadınlardan toplanan imzaların da Genel Merkez’e gönderildiği ileri sürülürken, tüm bu dosyalar nedeniyle Kaya’nın istifaya zorlandığı öne sürülüyor. Kulislere bomba gibi düşen bu olayın ardından Kaya’nın istifa ettiği iddia ediliyor.
ÇOLAK GÖREVDEN Mİ ALINIYOR?
AK Parti’de bir başka sarsıntı ise Nilüfer’de yaşanıyor. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in faaliyet raporuna “evet” oyu kullanan İlçe Başkanı Celil Çolak ve meclis üyelerinin kararıyla ilgili sarsıntı sürüyor. Geçen hafta başında yapılan Nilüfer Belediye Meclisi’nde Celil Çolak ve Grup Sözcüsü İsmail Hakkı Kavurmacı’nın öncülüğünde AK Partili meclis üyeleri faaliyet raporunu onaylamış, Nilüfer’de ilk kez bir faaliyet raporu oy birliği ile kabul edilmişti. Skandalın ortaya çıkmasının ardından partide oluşan tepkileri zayıflatmak için Çolak ve ekibinin 5 yıl önce dikilmiş bir heykelin önünde
yaptıkları basın açıklaması da sarsıntıyı gölgeleyemedi. İl Yönetimi’nin Çolak’tan istifasını istediği ileri sürülürken, bunun olmaması durumunda Çolak’ın görevden alınacağı iddia ediliyor.
Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın, Almanya Hessen Eyaleti Bakanı Pentz’i Ağırladı

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Almanya Federal Cumhuriyeti Hessen Eyaleti Avrupa …