Home KÖŞE YAZILARI Semih Özdemir ve arkadaşları, Kalami, Mudanya Balık, Mekan Kafe ve diğerleri…

Semih Özdemir ve arkadaşları, Kalami, Mudanya Balık, Mekan Kafe ve diğerleri…

2 min read
Semih Özdemir ve arkadaşları, Kalami, Mudanya Balık, Mekan Kafe ve diğerleri… için yorumlar kapalı
0
792

Mudanya’da çifte standart uygulaması devam ediyor. Türkiye’nin en genç milletvekili adayı olarak bilinen CHP’li Semih Özdemir, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz hakkında sosyal medyada sitemkar bir paylaşım yaptığı için işlettiği fırın mühürlenmişti. Bunun üzerine Özdemir’e yine sosyal medyadan destek paylaşımları yapan Devrim Taylan Ercan, Engin Çancıoğlu ve Ahmet Yılmaz Mudanya Belediye başkanınca savcılığa şikayet edilmişler, onlar da ifade vermişlerdi. Ayrıca Semih Özdemir de şikayet edilerek ifade verdi.

Semih Özdemir’in ekmek teknesi olan fırının mühürlenme gerekçesi; yolu hiçbir şekilde işgal etmediği, herhangi bir rahatsızlık yaratmadığı halde ruhsata aykırı yapılan çıkmaydı. Buna karşın Başkan Türkyılmaz dörtte üçü kaçak olan Kalami Restaurant’ta doğum günü vesaire organizasyonları yapmaya devam ediyor. Üstelik CHP Mudanya İlçe Başkanı Ergül Batman da kapalı mekanda sigarasını tüttürüyor. Yine kaçak bölümleri ölen Mudanya Balık faaliyetlerini sürdürüyor, üstelik ihaleye de ne hikmetse çıkmıyor. Yine Mekan Cafe mesela, halkın yeri değil mi? Ya da Korsan Kafe’nin, Alay kahvesinin masa ve sandalyeleri bütün yolu kaplamayı sürdürüyor.

Yasalar ve Belediyenin esnafa yaklaşımının yandaş olanlar ve olmayanlar olarak değişkenlik gösterdiği Mudanya’da sular durulacağa benzemiyor. Halkla bu çifte standarttan ve taraflı uygulamalardan son derece rahatsız…

Load More Related Articles
Load More By Semra NEJLA TEKE
  • EĞİTİMDE 20 YIL

    Her iki üç yılda; MEB’de ki sistem ve bakanların değişimi, eğitimde çok büyük aksamalara n…
  • BİR KİTAP, BİR GAZETE

    Öncelikle, “Milletin haber alma hürriyetini” millete karşı en büyük sorumluluk kabul eden …
  • FIRILDAK

    TDK’da şöyle: 1. Rüzgârla dönen, çember biçiminde çocuk oyuncağı. 2. Havalandırmak amacıyl…
Load More In KÖŞE YAZILARI
Comments are closed.

Benzer Haberler

USTA’DAN USTA İŞİ HAREKETLER…

İlk tanıştığımızda söylemişti, “Siyaseten ve siyasetten bir beklentim yok, sadece hizmete …