Home GÜNCEL Dündar, “Bunlar, Kentsel Dönüşümün Birer Parçası”

Dündar, “Bunlar, Kentsel Dönüşümün Birer Parçası”

- Guncellenme Tarihi: 15 Ocak 2016 17:15
6 min read
Dündar, “Bunlar, Kentsel Dönüşümün Birer Parçası” için yorumlar kapalı
0

Osmangazi Belediyesi’nin mahallelere nefes aldıran park, meydan ve çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor.  Koğukçınar mahallesinde gerçekleştirilen Ulufeli Çınar Camii çevre düzenlemesi ile yapımı tamamlanan çocuk parkı ve meydan, törenle hizmete sunuldu.

Osmangazi’nin dar ve sıkışık mahallelerinden birisi olan Koğukçınar mahallesi, yeni bir meydan ve çocuk parkına kavuştu. Ulufeli Çınar Cami çevre düzenlemesi ile birlikte, kamulaştırmalar sonucu elde edilen 2 bin metrekarelik alana yapılan çocuk parkı ve meydan açılışına Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar Bursa Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, belediye başkan yardımcıları, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

0792c890-75d3-406e-8ec2-5eaecb32bb0d

Törende konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, belediye olarak vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda hizmet üretmeye özen gösterdiklerini söyledi. Kentin tamamını ilgilendiren büyük projelerle birlikte, şehrin en ücra köşesinde yaşayan vatandaşların ihtiyaç duyduğu her alanda hizmet ürettiklerini ifade eden Başkan Dündar, “Yapmış olduğumuz çalışmalarla Bursa’yı Türkiye’ye örnek bir il yaptık. Osmangazi Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz projelerle Türkiye’nin gündeminde olan, bir çok yerel yönetim tarafından örnek alınan bir belediye olduk. Özellikle çarpık yapılaşmanın önüne geçerek modern ve planlı bir şehir inşa etme yönünde başlattığımız çalışmalar, şehre yeni bir kimlik kazandırdı” dedi.

 

Büyük projelerin yanında, mahallelerde lokal çalışmalar da gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Mustafa Dündar, “Ulufeli Çınar Cami çevre düzenlemesi ile park ve meydan çalışmamız bunun en güzel örneği. Bu çalışmalar aynı zamanda lokal manada kentsel dönüşümün bir parçası. Bu hizmetler, sizlerin talepleri doğrultusunda gerçekleştirilen, mahallelerimizin ihtiyacının giderilmesine yönelik doğrudan hizmetler. Park ve meydan düzenlemesi için 12 binayı kamulaştırdık ve 1 milyon 544 bin lira kamulaştırma bedeli ödedik. Parkın yapımı ve çevre düzenlemesi ile birlikte 1 milyon 700 bin liralık bir yatırım yaptık. Mahallemize hayırlı olsun” dedi.

 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’de, yaptığı konuşmada gerek Osmangazi Belediyesi’nin, gerek Büyükşehir belediyesinin gerçekleştirdiği yatırımlarla Osmangazi’nin modern bir görünüme kavuştuğunu söyledi. Başkan Altepe, “Bursa’yı sağlıklı ve yaşanabilir bir kent haline getirebilmek için, mahallelerde dönüşümün başlayabilmesi için bu hizmetler son derece önemli. Bunun için de, Osmangazi ve Büyükşehir Belediyesi el ele vererek çalışmaları sürdürecek. Ben, Koğukçınar mahallemize güzel bir park ve meydan kazandıran, camimizin çevresini düzenleyen Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a teşekkür ediyor, mahallemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Koğukçınar Mahalle Muhtarı Sait Ergen’de, yaptığı konuşmada, mahalleye kazandırdığı park ve meydan ile, cami çevre düzenlemesi için başkan Mustafa Dündar’a teşekkür etti. Konuşmaların ardından Ulufeli Çınar Cami çevre düzenleme çalışması ile yapımı tamamlanan çocuk parkı ve meydan kurdele kesilerek hizmete açıldı.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Zabıta Ekiplerinden Dilencilere Operasyon

Nilüfer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, rutin denetimler çerçevesinde vatandaşların …