Anasayfa EKONOMİ OİB MESLEKİ TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NİN ÜNÜ TÜRKİYE’Yİ AŞTI

OİB MESLEKİ TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NİN ÜNÜ TÜRKİYE’Yİ AŞTI

2 min read
OİB MESLEKİ TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NİN ÜNÜ TÜRKİYE’Yİ AŞTI için yorumlar kapalı
750

Alanında tek ve otomotiv endüstrisinin nitelikli eleman ihtiyacını karşılayan TBMM Üstün Hizmet Ödüllü OİB Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin ünü, Türkiye’yi aştı.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Bursa’da bulunan ABD Michigan Ekonomik Kalkınma Kurumu Avrupa İş Geliştirme Müdürü Martina Schlagwein, Michigan Ekonomik Kalkınma Kurumu Baş Yöneticisi Steve Arwood ve ABD Fahri Başkonsolosu Nurten Ural, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçı Birlikleri (OİB) Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

Okul Müdürü Yunus Bulut ve yöneticiler tarafından ağırlanan heyet, okulla alakalı sunumun ardından, yerleşke içerisindeki atölyeler, derslikler, spor salonu, konferans salonu ve diğer birimlerde incelemelerde bulundu.

İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Ekonomik Kalkınma Kurumu Baş Yöneticisi Steve Arwood, okula, okuldaki olanaklara ve verilen eğitime hayran kaldıklarını söyledi. Steve Arwood, “Bu okulu çok beğendik. Michigan’da buna benzer bir lise ve bu tarz bir eğitim veren lise yok. Herkes üniversitelere odaklandı. Artık sanayi eski sanayi değil. Yüksek ve gelişmiş bir sanayi var. Bu yüzden yetişmiş elemana ihtiyaç var sanayide. Yani böyle bir okul Michigan’da çok iyi olur” dedi.UİB

Okul Müdürü Yunus Bulut da, ABD’den gelen misafirleri okulda en iyi şekilde ağırladıklarını söyledi. Lisenin barındırdığı birçok özelliği itibariyle Türkiye’de tek olduğunu hatırlatan Bulut, bu durumun Michigan’dan gelen heyeti de etkilediğini sözlerine ekledi.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Osmangazi Belediyesi’nden İsrail’e kınama

Osmangazi Belediyesi’nin Mayıs ayı olağan meclis toplantısında İsrail’in Doğu Kudüs ve Mes…