Home EĞİTİM ÖĞRENCİLER, TEZHİP SANATINI USTASINDAN ÖĞRENDİ

ÖĞRENCİLER, TEZHİP SANATINI USTASINDAN ÖĞRENDİ

2 min read
ÖĞRENCİLER, TEZHİP SANATINI USTASINDAN ÖĞRENDİ için yorumlar kapalı
0
896

Özel Bursa Kültür Okulları El Sanatları Kulübü öğrencileri, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tezhip Sanatçısı Arife Aktuğ’dan, özellikle Kuran-ı Kerimler, divanlar gibi el yazması kıymetli kitapları, murakkalar ve tuğralar gibi çeşitli güzel yazı örneklerini altın ve boya ile bezeme sanatı olan tezhip hakkında bilgi aldı.

KÜLTÜROKULU2

Özel Bursa Kültür Okulları El Sanatları Kulübü öğrencileri, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tezhip Sanatçısı Arife Aktuğ’u, Setbaşı Irgandı Köprüsü’ndeki atölyesinde ziyaret etti.

Sabır, dikkat ve ince işçilik gerektiren tezhip sanatı hakkında bilgiler alan Kültürlü Öğrenciler, Arife Aktuğ tarafından yapılan sunumda, tezhipsanatının tarihsel geçmişi hakkında bilgi sahibi oldu.

Tezhip sanatının Orta Asya menşeli süsleme sanatı olduğunu söyleyen Arife Aktuğ, Özel Bursa Kültür Okulları öğrencilerini atölyesinde ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Özel Bursa Kültür Okulları El Sanatları Kulübü öğrencileri, Arife Aktuğ’a gerçekleştirdiği ziyarette, tezhip sanatı uygulamalarını büyük bir ilgi ile izlerken, sordukları sorularla da, unutulmaya yüz tutan bu sanatlara duydukları merakı dile getirdiler.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EĞİTİM
Comments are closed.

Benzer Haberler

BALKANTÜRKSİAD İŞ GELİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR

BAŞKAN ERDEM BALKANTÜRKSİAD ÜYELERİYLE BULUŞTU Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları …