Home GÜNCEL NİLÜFER’DE ÖĞRENCİLER CUMHURİYET’E KOŞTU

NİLÜFER’DE ÖĞRENCİLER CUMHURİYET’E KOŞTU

- Guncellenme Tarihi: 28 Ekim 2015 11:05
5 min read
NİLÜFER’DE ÖĞRENCİLER CUMHURİYET’E KOŞTU için yorumlar kapalı
0

Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘Nilüfer Belediyesi Okullararası Cumhuriyet Koşusu’ bu yıl da büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Koşuya  300’ü aşkın öğrenci katıldı.

Nil_fer Belediyesi Cumhuriyet Ko_usu (13)

Cumhuriyet’in 92. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Nilüfer Belediyesi Okullararası Cumhuriyet Koşusu’na katılan öğrenciler dereceye girmek için ter döktü.

Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen koşuya, Küçük, Yıldız ve Genç Kız ve Erkekler kategorilerinde 300’ü aşkın öğrenci, bireysel ve takımlar halinde katıldı.

Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Yalçın Işıkyıldız ve Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Atakan Çorbacı’nın startını verdiği koşu, Beşevler Karafatma Meydanı’ndan başladı ve  Konak Kapalı Pazar Alanı’nda son buldu. 1200 metrelik parkurda öğrenciler  bitiş çizgisini görebilmek için kıyasıya mücadele etti.  Büyük ilgi altında gerçekleşen  ‘Nilüfer Belediyesi Okullararası Cumhuriyet Koşusu’nda, dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Ödül töreninde konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Öğrencilerimizin her birinin gözlerinden öpüyorum. Bugünkü Cumhuriyet Koşusu’na çocuklarımızı hazırladıkları ve bilinçli şekilde spor yapmalarına olanak sağladıkları için öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük bayramı olan Cumhuriyet Bayramı’nı hep beraber coşku içinde kutlayacağız. Onun arefesinde çocuklarımıza yönelik gerçekleştirdiğimiz Cumhuriyet Koşusu’nda yaklaşık 310 gencimiz yarıştı. Belki aralarında dereceye giremeyenler var ama onların hepsi benim gözümde birinci sırada. Çocuklarımızın her birinin sporun bir dalıyla uğraşmasını, bir müzik aleti çalmasını ve güzel sanatlar alanında uğraş vermesini arzu ediyorum. Bunu yapan çocuklarımız gelecekte Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet muhafaza ve müdafaa etmeye gönüllü bir şekilde hazır olacaklardır” dedi.

Başkan Bozbey, tüm Nilüferlileri, Bursalıları ve çevre illerden gelecek olan Cumhuriyet sevdalılarını 29 Ekim Perşembe günü saat 19.00’da FSM Bulvar’nda  düzenlenecek Cumhuriyet Bayramı yürüyüşüne davet ederek   “Birlikte geleceğe güvenle bakabileceğimiz Cumhuriyet Bayramımızı hep birlikte coşkulu şekilde kutlayacağız”  ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrenci ve okullara Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcıları Yalçın Işıkyıldız ve Adil Kayaoğlu, Nilüfer Belediyesi Meclis Üyeleri Nilgün Berk ve Atakan Çorbacı ile Nilüfer Belediyespor Kulübü  Yönetim Kurulu üyesi  Melek Küçükbayraktar tarafından kupa, madalya, hediye ve katılım sertifikaları verildi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Suuçtu Şelalesi Seyir Terası ve Genel Bakım Çalışmaları Başladı

Her mevsim ziyaretçilerine ayrı bir görsel şölen sunan Mustafakemalpaşa’nın Suuçtu Şelales…