Home GÜNCEL ŞEHR-İ MEDENİYET BURSA’DA DA GERÇEKLEŞECEK…

ŞEHR-İ MEDENİYET BURSA’DA DA GERÇEKLEŞECEK…

- Guncellenme Tarihi: 1 Ekim 2015 15:14
3 min read
ŞEHR-İ MEDENİYET BURSA’DA DA GERÇEKLEŞECEK… için yorumlar kapalı
0

Yaklaşık 3 yıldır Medyadoktoru Yapım firması tarafından birçok farklı ilde gerçekleşen ve Başbakanlık tarafından da desteklenen projeler arasında yer alan Şehr-i Medeniyet Kültür Defilesi ve Projesi 28 Kasım’da Bursa Büyükşehir Belediyesinin resmi destekleriyle gerçekleşecek.

22

Gerçekleştiği her ilde o bölgenin gelenek görenek kültür ve medeniyetlerini proje ile buluşturduklarını belirten projenin yapımcısı Savaş Uğurlu, “Günümüz dünyasında, kültürün toplumları dönüştürmedeki gücü açıktır. Ülkemizde Kültürün, tarihi değerleri, geleneksel uygulamaları, Türk motifleri ve sanata kadar uzanan farklı kolları sayesinde hayatımız birçok alanda zenginleşmektedir. Bu bağlamda kültürel miras ve kültürel çeşitlilik kavramları, toplumlar için bir yakınlaşma, diyalog, uyum ve kimlik kaynağını oluşturmaktadır. Şehr-i Medeniyet Kültür Defilesi, Medyadoktoru Yapım firmasının kültür çalışmaları arasında yer alan, sürdürülebilir tanıtım ve uluslararası platformlara ulaşabilmek adına gerçekleşen bir etkinliktir.” dedi

11

BURSA İPEĞİ OSMANLI DÖNEMİ İLE BİRLEŞİYOR

Toplumların hafızalarını tazelemek, tarihi hasretlerimizi gidermek amacıyla “SEHR-İ MEDENİYET” kültür projesini 28 Kasım da Bursa’da büyük bir organizasyon ile gerçekleştireceklerini belirten yapımcı Savaş Uğurlu, “Önemli medeniyetleri ve kültürleri topraklarında barındıran güzel şehrimiz Bursa’mızda ipeği uluslararası platformlarda geniş kitlelere ulaştırmak için büyük bir organizasyona imza atacağız. Osmanlı kültürümüz ile Bursa kültürümüzü birleştirerek günümüze uyarlayacağız. Projemizde 30 parça özel kıyafet Timuçin Denizmen tarafından tasarlanarak, dünyanın en önemli gazetecilerini etkinliğimize davet ederek ulusal ve uluslararası medya aracılığı ile geniş kitlelere ulaşacağız.”

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Zabıta Ekiplerinden Dilencilere Operasyon

Nilüfer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, rutin denetimler çerçevesinde vatandaşların …