Home GÜNCEL Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesine rekor başvuru

Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesine rekor başvuru

- Guncellenme Tarihi: 10 Ağustos 2015 11:28
4 min read
Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesine rekor başvuru için yorumlar kapalı
0
ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİNE REKOR BAŞVURU

Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’ne kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler için açılan özel yetenek sınavına yaklaşık bin 394 başvuru yapıldı.
Dekanlıktan yapılan açıklamada, 2015-2016 akademik yılında Fakültenin Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’ne 45 erkek ve 30 kız olmak üzere toplam 75 öğrenci, Antrenörlük Eğitimi Bölümü’ne ise 25 erkek ve 15 kız olmak üzere toplam 40 öğrenci alınacağı bildirildi. Fakülte Dekanı Prof. Dr. Cenk Aydın, 2015-2016 akademik yılında fakültelerine kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler için açılan özel yetenek sınavına yoğun ilgi gösterildiğini bildirdi. Dekan Aydın, “Sınav için 270 kız ve bin 124 erkek olmak üzere toplam bin 394 başvuru yapıldı” dedi.
10-14 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacak özel yetenek sınavının 5 gün süreceğini vurgulayan Aydın, iki aşamadan oluşan sınavda, adayın ikinci aşamaya girebilmesi için birinci aşamada başarılı olması şartı aranacağını belirtti. Milli sporcuların birinci aşamadan muaf oldukları da dile getiren Aydın, “Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavında artistik jimnastik, atletizm, badminton, basketbol, futbol, güreş, halk oyunları, hentbol, masa tenisi, üenis, voleybol ve yüzme dallarından sınavlar yapılacak. Sınav hakkındaki ayrıntılı bilgiye fakültenin web sayfasından ulaşılabilir” diye konuştu.
Aydın, bu yıl ilk kez antrenörlük eğitimi bölümü için 1 kız ve 1 erkek olmak üzere 2 engelli sporcu için kontenjanı ayırdıklarını da söyledi. Aydın, “Engelli sporcularımız son yıllarda çok büyük başarılara imza atıyorlar. Bizde fakülte olarak engelli gençlerimizi topluma kazandırmak ve bu konuda bilinç oluşturmak için böyle bir karar aldık ve üniversitemizin senatosuna sunduk. Senatomuz bu kararımız destekledi. Önümüzdeki yıllarda kontenjan sayısını arttırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Büyükşehir, Üniversite Tercihinizde Yanınızda

Bursa Büyükşehir Belediyesi, gençleri YKS hazırlık sürecinde yalnız bırakmadığı gibi terci…