Home GÜNCEL Osmangazi’den Örnek Proje

Osmangazi’den Örnek Proje

- Guncellenme Tarihi: 3 Ağustos 2015 10:57
5 min read
Osmangazi’den Örnek Proje için yorumlar kapalı
0

Osmangazi Belediyesi, ‘Belediyem Benimle’ adıyla yepyeni bir sosyal sorumluluk projesini daha hayata geçiriyor. Sosyal sorumluluk alanında Türkiye’de bir ilk olacak projenin hedefi, vatandaşlarının sıkıntılarını tespit etmek ve çözümler üretmek.

Daha önce geliştirdiği ‘Başkan Mahallemizde’ ve ‘Hizmet Evinizde’ isimli sosyal sorumluluk projeleri ile ilçedeki her haneye ulaşan Osmangazi Belediyesi, şimdi de ‘Belediyem Benimle’ isimli proje ile vatandaşa hizmet sunmaya hazırlanıyor. 2013 yılından bu yana devam eden ‘Hizmet Evinizde’ projesi ile ilçede 100 binden fazla hanenin kapısını çaldıklarını ve vatandaşların sorun ve sıkıntılarını tespit ettiklerini belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Belediyem Benimle” adını verdiğimiz yeni projemiz ile de tespit ettiğimiz ihtiyaç ve sorunları çözüp, yepyeni bir Osmangazi inşa etmeyi hedefliyoruz” dedi.

Osmangazi’nin 136 mahallesinde vatandaşların tek tek kapısını çaldıklarını, onların dertlerini dinlediklerini belirten Başkan Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak şehrimizin en uç noktasına kadar giderek halkımızın dertleri ile dertleniyor, sorunlarına çözüm üretiyoruz. Şimdi de, Türkiye’de ilk kez gerçekleştireceğimiz ‘Belediyem Benimle’ isimli sosyal sorumluluk projemizle, vatandaşımızın karşısına çıkmaya hazırlanıyoruz. Bizler, vatandaşımızın derdi bizim derdimiz derken, vatandaşlarımızda ‘Belediyem Benimle’ diyerek bizlere sahip çıkıyor. Onların sahip çıkması bizlere çalışma azmi veriyor. Daha çok çalışıyor, daha fazla hizmet üretiyoruz. Geliştirdiğimiz bu proje ile Osmangazi’de kimsenin aç ve açıkta kalmamasını hedefliyoruz” diye konuştu.

Geliştirilen yeni sosyal sorumluluk projesi kapsamında 20 kişilik bir ekibin sahada yer alacağını kaydeden Başkan Dündar, “Bu ekibimiz, vatandaşlarımızın kapısını çalarak, o evin ihtiyaçlarını belirleyip sorunlarının çözümüne yardımcı olacak. Bu proje ile hedefimiz, başta dezavantajlı vatandaşlarımız olmak üzere, ilçemizdeki yoksullarımıza, hastalarımıza ve diğer tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşıp bire bir yardımcı olmak. Onların sorunlarını çözmek. Aynı zamanda onları bilgilendirmek, bilinçlendirmek. Bu güne kadar Osmangazi’de vatandaşlarımızla birlikte çok iyi bir yönetim sergiledik. Onların ihtiyaç ve fikirleri doğrultusunda projeler geliştirip hayata geçirdik. Bir anlamda onları yönetime ortak ettik. Yeni geliştirdiğimiz projemizle de diyoruz ki, ‘İhtiyacınız Olduğunda, Osmangazi Yanınızda’ şeklinde konuştu.

Genç, dinamik ve halkla ilişkiler konusunda uzman isimlerden oluşan ekiple, saha çalışması öncesinde bir araya gelen Başkan Dündar, gerekli donanım sağlanmasının ardından sahaya çalışmasının başlayacağını söyledi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Nilüfer Belediyesi Güngören’de Güneş Enerji Santrali’ni Hizmete Açtı

Nilüfer Belediyesi tarafından hayata geçirilen Güngören Güneş Enerji Santrali düzenlenen t…