Home GÜNCEL Karapınar Köprüsü’nde Ayaklar Dikiliyor

Karapınar Köprüsü’nde Ayaklar Dikiliyor

- Guncellenme Tarihi: 31 Temmuz 2015 13:22
5 min read
Karapınar Köprüsü’nde Ayaklar Dikiliyor için yorumlar kapalı
0
Recep Altepe ayakları dikilen köprüde incelemede bulundu.

Bursa’yı ulaşılabilir kılan hizmetler zincirine her gün yeni halkalar ekleyen Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım İlçesi’nde Deliçay’ın ayırdığı Değirmenönü ve Karapınar mahallelerini dostluk ve barış köprüsü ile birbirine bağlıyor.
Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa ’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı hale getirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar artarak devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Deliçay’ın ayırdığı Değirmenönü ve Karapınar mahallelerini birbirine bağlayacak olan köprü inşaatında incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın daha ulaşılabilir bir kent olması yolunda sürdürdükleri yatırımlara bütçenin 3’te 2’sini ayırdıklarını söyledi. Hedeflerinin hızla büyüyen araç sayısıyla yoğunlaşan kent trafiğine nefes aldırmak olduğunu dile getiren Başkan Altepe, bu kapsamda başlatılan çalışmaların hızla devam ettiğini, Karapınar Köprüsü’nün de onlardan biri olduğunu ifade etti. Temeli daha önce atılan, şu anda ayakları dikilen köprünün yaklaşık 3 ay sonra kullanıma hazır hale geleceğini söyleyen Başkan Altepe, “Karapınar Köprüsü Ankara  Yolu’na büyük nefes aldıracak. Bursa’yı boydan boya geçen alternatif 30 metrelik yolun da Yıldırım üzerinden Kestel bağlantısı gerçekleşmiş olacak. Mimar Sinan Bulvarı’ndan devam eden ve 2. Cadde’den süren bu yol, Değirmenönü tarafından Karapınar’a bağlanıyor. Kent içi ulaşım için önemli bir alternatif” dedi.
3 AY İÇİNDE KULLANIMA HAZIR
Başkan Altepe, Ankara Yolu’nda tüm köprülerin 60 yıl sonra ilk kez bu dönemde yenilenerek sağlam hale getirildiğini söyledi. Karapınar Köprüsü’nün zincire dahil edilmesiyle kaliteli ulaşımda bir adım daha attıklarını, daha iyi standartları yakalamak için alternatif köprü ve yollar hazırladıklarını ifade eden Başkan Altepe, “Onlarca yıl önce yapılması gereken yatırımları bir bir tamamlıyoruz. Uzun yılların beklentisiydi. Karapınar Köprüsü’yle birlikte alternatif yolda önemli adım atılmış olacak. Şu anda dere yatağı çalışmalarımızla karşılıklı iki ayağın imalatı başlıyor. 2 ay sonra da dışarıda imalatı yapılan köprülerimizin ana parçaları gelecek. Köprüler yerlerine monte edilecek. 3 ay içinde de artık ulaşım sağlanmış olacak. Değirmenönü ve Karapınar yıllar sonra birbiriyle buluşmuş olacak. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Kaynak:Hürriyet.com

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Zabıta Ekiplerinden Dilencilere Operasyon

Nilüfer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, rutin denetimler çerçevesinde vatandaşların …